Бухоро аэропорти директори Тоҳир Баҳронов 61 ёшда ҳаётдан кўз юмди, дея хабар қилди Бухоро вилояти ҳокимлиги матбуот хизмати. Ҳокимиятдан «Газета.uz»га тасдиқланишича, унга коронавирус ташҳиси қўйилган эди.
Тоҳир Баҳронов 1959 йил 21 апрелда Бухоро шаҳрида таваллуд топган. 1986 йилда Бухоро давлат педагогика институти, 1996 йилда Санкт-Петербург фуқаро авиацияси академиясини сиртдан ўқиб тугатган.
Меҳнат фаолиятини 1976 йилда Бухоро сув хўжалиги бошқармаси киномеханиги ёрдамчиси сифатида бошлаб, Бухоро «ХАТП-11» автокорхонаси ҳайдовчиси (1977−1978), Бухоро авиаотрядининг ташиш бўлими диспетчери (1980−1982), Бухоро шаҳар авиаагентлиги бошлиғи (1982−1985), Бухоро аэропорти йўловчилар ташишни ташкил қилиш хизмати бошлиғи, директор ўринбосари (1985−1997) лавозимларида ишлади.
1997 йилда «Бухоро халқаро аэропорти» ДУК директорлигига тайинланди. Шунингдек, Ўзбекистон Олий Мажлиси депутати (1999−2004), Халқ депутатлари Бухоро вилояти Кенгаши депутати (2014−2019), Ўзбекистон Олий Мажлиси Сенати аъзоси (2014−2019) сифатида фаолият кўрсатган.
1 август куни Самарқанд вилояти Тойлоқ тумани прокурори Фарҳод Абдухолиқовнинг ўлими тўғрисида хабар қилинганэди. ЎзА маълумотларига кўра, унда ҳам коронавирус аниқланган.
31 июль куни жиноят ишлари бўйича Тошкент вилоят суди судьяси Хайриддин Шермуҳаммедов ҳам коронавирусдан вафот этди. Унинг раислиги остида Аҳмад Турсунбоев («Аҳмадбой») иши бўйича суд жараёни бўлиб ўтган эди.

В возрасте 61 года скончался директор международного аэропорта Бухары Тохир Саидович Бахронов, сообщила пресс-служба хокимията Бухарской области. В хокимияте «Газете.uz» подтвердили, что у него был диагностирован коронавирус.
Тохир Бахронов родился в Бухаре 21 апреля 1959 года. В 1986 году окончил Бухарский государственный педагогический институт, в 1996 году — Академию гражданской авиации в Санкт-Петербурге (заочно).
В 1977—1978 годах работал водителем на бухарском автопредприятии «ХАТП-11», в 1980—1982 годах — диспетчером отдела перевозок Бухарского авиаотряда, в 1982—1985 годах — начальником авиаагентства Бухары, в 1985—1997 годах — начальником службы организации пассажирских перевозок и заместителем директора аэропорта Бухары. В 1997 году был назначен директором ГУП «Международный аэропорт Бухары».
В 1999—2004 годах был депутатом Олий Мажлиса Узбекистана, в 2014—2019 годах — депутатом Бухарского областного кенгаша, в 2014—2019 годах — членом Сената.
1 августа сообщалось о смерти прокурора Тайлакского района Самаркандской области Фархода Абдухоликова. Ему было 58 лет. По данным УзА, у него был диагностирован коронавирус.
31 июля в возрасте 53 лет скончался судья Ташкентского областного суда по уголовным делам Хайриддин Шермухамедов, также получавший лечение от коронавируса. Под его председательством проходил судебный процесс по делу Ахмада Турсунбаева («Ахмадбая»).