Тожикистон президенти этиб бешинчи марта қайта сайланган Эмомали Раҳмон Конституция ва мамлакат халқига содиқлик қасамёдини берди, дея хабар берди ASIA-Plus.
Эмомали Раҳмонга давлат раҳбари рамзлари — штандарт, нишон, биринчи даражали «Ситораи президенти Точикистон» (Тожикистон президенти юлдузи) ордени ва президентлик гувоҳномаси топширилганидан сўнг, у халқи ва мамлакат Конституциясига содиқликка қасамёд қилди.
Эслатиб ўтамиз, 11 октябрь куни бўлиб ўтган президентлик сайловларида қатнашиш кўрсаткичи 85,39% ни ташкил қилди ва Эмомали Раҳмон 90,92% овоз билан ғолиб бўлди.

Эмомали Рахмон, переизбранный в пятый раз президентом Таджикистана, принеc присягу на верность Конституции и народу страны, сообщила ASIA-Plus.
После вручения Эмомали Рахмону символов главы государства — штандарта, знака, ордена «Ситораи президенти Точикистон» (Звезда президента Таджикистана) первой степени и удостоверения президента, он присягнул на верность народу и Конституции страны.
Напомним, на президентских выборах 11 октября Эмомали Рахмон набрал 90,92% голосов избирателей при явке 85,39%.