Тожибоев Анваржон Йўлдошевич «Ўзбекконцерт» давлат муассасаси директори вазифасини вақтинча бажарувчи этиб тайинланди, дея хабар берди муассаса матбуот хизмати. Тайинлов ҳақида 4 ноябрь куни маданият вазири Озодбек Назарбековнинг «Ўзбекконцерт» ходимлари билан бўлиб ўтган онлайн-йиғилишида эълон қилинган.
Тайинловгача Анваржон Тожибоев Маданият вазирлиги концерт-томоша фаолиятини ривожлантириш бошқармаси бошлиғи вазифасида ишлаб келаётган эди. Эндиликда у ушбу икки лавозимда фаолият олиб боради.
Анваржон Тожибоев фаолияти давомида «Ёшлар» телерадиоканали «Маънавият» бош муҳарририяти муҳаррири, «Ўзбекнаво» эстрада бирлашмаси Бош директор ёрдамчиси, «Ўзбекнаво» эстрада бирлашмаси Концерт-томоша фаолиятини ташкил этиш бошқармаси бошлиғи ўринбосари ва Маданият ва спорт ишлари вазирлигида турли лавозимларда иш олиб борган.
Маълумот учун, июнь ойида «Ўзбекконцерт» ни 2017 йил октябридан бери бошқариб келаётган Одилжон Абдуқаҳҳоров ўз лавозимини тарк этди. Ундан кейин «Ўзбекконцерт» давлат муассасаси директори вазифасини вақтинча бажариб келган Алишер Жамолиддинов директорнинг ижодий масалалар бўйича ўринбосари сифатида ўз иш фаолиятини давом эттиради.

Временно исполняющим обязанности директора государственного учреждения «Узбекконцерт» назначен Анваржон Юлдошевич Тожибоев, сообщила пресс-служба учреждения. О назначении было сообщено на онлайн-встрече министра культуры Озодбека Назарбекова с коллективом «Узбекконцерта» 4 ноября.
До назначения Анваржон Тожибоев занимал должность директора управления Минкульта по развитию концертно-зрелищной деятельности. Он продолжит совмещать эти два поста.
Ранее работал редактором главной редакции «Маънавият» телерадиоканала «Yoshlar», помощником главы эстрадного объединения «Узбекнаво» (ныне — «Узбекконцерт»), заместителем начальника управления по организации концертно-зрелищной деятельности «Узбекнаво» и другие должности в системе Министерства по делам культуры и спорта.
В июне Одилжон Абдукаххоров, возглавлявший «Узбекконцерт» с октября 2017 года, покинул свой пост. Исполняющим обязанности главы госучреждения до настоящего времени был Алишер Джамалдинов. Он продолжит работать в должности заместителя директора учреждения по творческим вопросам, которую занимает с 2018 года.