ФВВ Республика сейсмик прогностик мониторинг маркази кечқурун ва эрталаб содир бўлган иккита зилзила тўғрисида хабар берди.
2:52 да содир бўлган биринчи зилзила эпицентри Тошкент вилояти Пскент туманида (40,89 даража шимолий кенглик, 69,5 даража шарқий узунлик) жойлашган. Эпицентрда магнитуда 4,4 ни ташкил этди. Ўчоқ чуқурлиги — 10 км.
Тошкентда (48 км жануби-шарқий йўналишда) ер ости силкиниши кучи 4 балл, Гулистонда (75 км) — 3 балл, Жиззахда (164 км) ва Наманганда (183 км) — 2 балл бўлди.
Иккинчи зилзила Тошкент вақти билан эрталаб соат 6:04да Қирғизистоннинг Қадамжой вилояти ҳудудида, Ўзбекистоннинг Фарғона вилояти билан чегараси яқинида содир бўлди (Шимолий кенглик 40,24 даража; шарқий узунлик 71,88 даража), Тошкентдан 252 км жануби-шарқда.
Зилзила эпицентрида магнитуда 4 бўлган, ўчоқ чуқурлиги 13 км.
Зилзила Фарғона шаҳрида (эпицентридан 18 км узоқликда) 4 балл, Aндижонда (72 км) ва Наманганда (86 км) 2 баллгача сезилган.

Республиканский центр сейсмопрогностического мониторинга МЧС Узбекистана сообщил о двух землетрясениях, зафиксированных ночью и утром.
Эпицентр первого землетрясения, произошедшего в 2:52, находился в Пскентском районе Ташкентской области (40,89 градуса северной широты; 69,5 градуса восточной долготы). Магнитуда в эпицентре составила 4,4. Глубина очага — 10 км.
В Ташкенте (48 км в юго-восточном направлении) подземные толчки ощущались с силой , 4 балла, в Гулистане (75 км) — 3 балла, в Джизаке (164 км) и Намангане (183 км) — 2 балла.
Второе землетрясение произошло в 6:04 по ташкентскому времени на территории Кадамжайского района Кыргызстана недалеко от границы с Ферганской областью Узбекистана. (40,24 градуса северной широты; 71,88 градуса восточной долготы), в 252 км в юго-восточном направлении от Ташкента. Магнитуда в эпицентре составила 4. Глубина очага — 13 км.
Землетрясение ощущалось в Фергане (18 км от эпицентра) с силой 4 балла, в Андижане (72 км) и Намангане (86 км) — 2 балла.