Президент Садир Жапаровнинг давлат ташрифи чоғида Ўзбекистон Қирғизистонга 20 та тез ёрдам машинасини совға қилди, дея хабар берди «Газета.uz» мухбири.
12 март куни Садир Жапаров Шавкат Мирзиёев ҳамроҳлигида Тошкентдаги технопаркка ташриф буюрди. Ўзбекистонда ишлаб чиқарилган транспорт воситаларини кўздан кечириш давомида, Шавкат Мирзиёев Қирғизистонга Ўзбекистон халқи номидан Volkswagen Caddy ва Isuzu D-Max русумли 20 та тез ёрдам машиналари совға қилинганлигини маълум қилди.
Садир Жапаров ушбу совға «ёқимли сюрприз» бўлганини айтиб, Шавкат Мирзиёевга миннатдорчилик билдирди. У «мамлакатлар ўртасида ҳеч қандай муаммо бўлиши мумкин эмас» дея қўшимча қилди.

Узбекистан подарил Кыргызстану 20 карет скорой медицинской помощи во время государственного визита президент Садыра Жапарова в Ташкент, передаёт корреспондент «Газеты.uz».
12 марта Садыр Жапаров в сопровождении президента Узбекистана посетил предприятие «Технопарк» (ООО Texnopark) в Ташкенте, где была организована выставка промышленной продукции. При осмотре транспортных средств, произведенных в Узбекистане, Шавкат Мирзиёев сообщил, что от имени народа Узбекистана Кыргызстану переданы в дар 20 машин скорой медицинской помощи на базе Volkswagen Caddy и Isuzu D-Max.
Садыр Жапаров сказал, что этот подарок стал «приятным сюрпризом» и поблагодарил Шавката Мирзиёева. Он добавил, что между странами «никаких проблем быть не может» и выразил признательность за приверженность «узам братства и отношениям добрососедства, оказываемую Узбекистаном постоянную помощь и поддержку».