19 апрель куни Тошкент шаҳрининг Олмазор туманида содир бўлган йўл-транспорт ҳодисасида икки киши вафот этди, дея хабар бермоқда ИИББ матбуот хизмати.
Беруний кўчасида, «Тинчлик» метро бекати яқинида, тахминан соат 23:30 да 23 ёшли А.З. бошқарувидаги Nexia-3 ва 25 ёшли Б.Н бошқарувидаги Matiz тўқнашди.
Nexia-3 йўловчиси 24 ёшли М.Т. жароҳат олиб, тиббиёт муассасасига олиб борилган. Ушбу машина ҳайдовчиси эса шифокорлар томонидан кўрсатилган тез тиббий ёрдамга қарамасдан олган жароҳатлари туфайли касалхонада вафот этган
Matiz ҳайдовчиси воқеа жойида ҳаётдан кўз юмган.
ИИББнинг дастлабки маълумотларига кўра, ЙТҲнинг келиб чиқишига Nexia-3 ҳайдовчиси белгиланган меъёрдан юқори тезликда ҳаракатланиб бошқарувни йўқотганлиги ва йўлнинг қарама-қарши томонига чиқиб кетиб бошқа машина билан тўқнашганлиги сабаб бўлган.

Два человека погибли в дорожно-транспортном происшествии 19 апреля в Алмазарском районе Ташкента, сообщила пресс-служба ГУВД.
На улице Беруни рядом со станцией метро «Тинчлик» примерно в 23:30 столкнулись два автомобиля — Nexia-3 под управлением 23-летнего Абдулло З. и Matiz, которым управлял 25-летний Бунёд Н.
Пассажир Nexia 24-летняя Мохинур Т. получила телесные повреждения и была доставлена в медицинское учреждение. Водитель Nexia тоже был госпитализирован, но от полученных травм скончался в больнице. Водитель Matiz погиб на месте происшествия.
По данным ГУВД, предварительная причина аварии — существенное превышение скорости водителем Nexia. Из-за этого он вылетел на встречную полосу, где столкнулся со вторым автомобилем.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 266 (Нарушение правил эксплуатации транспортного средства, повлёкшее человеческие жертвы) Уголовного кодекса Узбекистана. Ведётся следствие.