Пора тариқасида таклиф этилган 2 минг АҚШ долларини олмаган Самарқанд ИИО Фаолиятни мувофиқлаштириш бўлими ходими, капитан У.Саримовга 15 млн сўм миқдорида пул мукофоти берилди, деб хабар бермоқда Самарқанд вилояти ИИБ матбуот хизмати.
Вилоят ИИБ бошлиғи буйруғи билан Саримовнинг оила аъзоларига, қолаверса, ўз хизмат вазифаларини намунали бажараётган Самарқанд ИИО ФМБнинг 10 нафар ходимлари ота-оналарига ташаккурномалар ва қимматбаҳо совғалар топширилган.
Тадбир 21 май куни бўлиб ўтган. Унда 2020−2021 йилларда вилоят ички ишлар органлари ходимлари томонидан содир этилган ҳуқуқбузарлик ва жиноятлар тўғрисида маълумотлар берилган. «Ходимларнинг ота-оналаридан фарзандларининг тақдирига бефарқ бўлмаслик ва уларнинг тарбиясига эътибор қаратиш лозимлиги таъкидлаб ўтилди», — дейилади хабарда.
«Йиғилиш давомида ИИО ФМБда хизмат қилаётган, хизмат интизоми ва қонунийликни бузишга мойиллар рўйхатига киритилган ходимлар, уларнинг оила аъзолари ҳамда раҳбарлар иштирокида огоҳлантирилди», — дейилади вилоят ИИБ хабарида.

Сотрудник Управления координации деятельности ОВД Самарканда капитан У. Саримов, отказавшийся от взятки в 2000 долларов, получил премию в размере 15 млн сумов, сообщила пресс-служба УВД Самаркандской области. Деньги были задержаны в качестве вещественного доказательства.
Приказом начальника областного УВД родителям Саримова, а также 10 других сотрудников УКД ОВД Самарканда, образцово выполняющих свои обязанности, вручены благодарности и драгоценные подарки.
Мероприятие состоялось 21 мая. На нём же были отмечены правонарушения и преступления, совершённые сотрудниками органов внутренних дел области в 2020—2021 годах. «Родителей сотрудников попросили не быть безразличными к судьбе своих детей и уделить внимание воспитанию своих детей», — говорится в сообщении.
«Сотрудники, служащие в УКД ОВД, включённые в список как склонные к нарушению служебной дисциплины и законности, были в присутствии членов семей и руководителей предупреждены», — отмечается в сообщении областного УВД.