Сарвар Мамаюсупов тизимда янги жорий қилинган Миллий гвардия қўмондонининг ёшлар билан ишлаш масалалари бўйича ўринбосари лавозимига тайинланди, дея хабар бермоқда ташкилот матбуот хизмати.
Сарвар Мамаюсупов апрель ойидан буён Миллий гвардия қўмондонининг тарбиявий ва мафкуравий ишлар бўйича ўринбосари бўлган. Бунгача у Мудофаа вазирлиги тизимида, тарбиявий ишлар органларининг офицери бўлиб ишлаган.
Аввалроқ, президент Шавкат Мирзиёев барча меҳрибонлик уйлари ва махсус мактаб-интернатларни Миллий гвардия масъуллигига ўтказиш таклифини билдирган эди.

Сарвар Дехканович Мамаюсупов назначен заместителем командующего Национальной гвардии по работе с молодёжью, сообщила пресс-служба ведомства.
С апреля прошлого года Сарвар Мамаюсупов занимал пост заместителя по воспитательной и идеологической работе командующего Нацгвардией. До этого работал в системе Министерства обороны, офицер органов воспитательной работы.
Ранее президент Шавкат Мирзиёев предложил перевести дома Мехрибонлик и детские городки из системы Министерства народного образования в систему Нацгвардии. Воспитанников поручено обучать IT, иностранным языкам, профессиям и предпринимательству и престижным видам спорта.