Азим Аҳмадхўжаев энергетика вазирининг биринчи ўринбосари этиб тайинлади, дея хабар қилди «Газета.uz»нинг ҳукуматдаги ахборот манбаси.
Тайинловга қадар 2019 йилдан буён Азим Аҳмадхўжаев Жиззах вилояти ҳокими ўринбосари — инвестициялар ва ташқи савдо бошқармаси бошлиғи лавозимида ишлаган.
Азим Аҳмедходжаев (1979 йилда туғилган) — Тошкент давлат иқтисодиёт университети битирувчиси (2002 йил). 2016 йил майидан 2017 йил мартига қадар «Асака» банки бошқаруви раиси бўлган. Аввалроқ — 2011 йил майидан — Ўзбекистон ташқи иқтисодий фаолият Миллий банки бошқаруви раиси ўринбосари, сўнгра бошқарув раисининг биринчи ўринбосари лавозимларида фаолият кўрсатган.
2018 йил февралида АТ ва коммуникацияларини ривожлантириш вазири, августдан ЛБМАда рақамли иқтисодиёт ва блокчейнни ривожлантириш масалалари бўйича блок раҳбари бўлди.

Азим Ахмедхаджаев назначен первым заместителем министра энергетики, сообщил «Газете.uz» источник в правительстве.
До назначения с 2019 года Азим Ахмедхаджаев (1979 г. р.) работал заместителем хокима Джизакской области — начальником управления по инвестициям и внешней торговле.
Выпускник Ташкентского государственного экономического университета (2002). Работал в структуре Национального банка, а также в Министерстве экономики и Фонде реконструкции и развития Узбекистана. С мая 2016 года по март 2017 года был председателем правления банка «Асака».
Руководил Государственным комитетом по инвестициям в 2017−2018 годах. В феврале 2018 года возглавил Министерство по развитию информационных технологий и коммуникаций, а в августе стал руководителем блока по вопросам развития цифровой экономики и блокчейн в Национальном агентстве проектного управления.