Roodell компанияси Ўзбекистонда «яқин вақтларда» Renault автомобиллари савдосини бошлашни режалаштирмоқда. Бу ҳақда компания матбуот хизмати «Газета.uz»га хабар қилди.
Дастлаб учта модел — Arkana ва Kaptur кроссоверлари ҳамда Duster йўлтанламасини сотувга чиқариш мўлжалланган.
«Биз барча ҳужжатларни имзолашни якунлаш арафасидамиз. Штаб-квартирадан якуний ахборот бўлиши билан эълон қиламиз», — дея маълум қилди Roodell вакили.
«Газета.uz» Жиззахдаги ADM-Jizzakh заводида LADA ва Renault автомобилларини йиғишни йўлга қўйиш режалаштирилаётгани ҳақида ёзган эди. Инвестиция дастурига кўра, лойиҳавий қуввати йилига 100 минг дона автомобилни ташкил этади. Лойиҳа 60,9 млн долларга баҳоланган бўлиб, унинг 33,3 млн долларини 2021 йилда ўзлаштириш белгиланган.
Spot нашрининг ёзишича, Renault Group Lada русумли автомобилларни етказиб бериш билан Ўзбекистон бозорига кириб келган. Бозорда Lada ва Kia автомобилларини сотишни йўлга қўйган Roodell унинг маҳаллий ҳамкори ҳисобланади.

Компания Roodell планирует начать продажу автомобилей Renault в Узбекистане «в ближайшее время». Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе компании.
Ожидается, что в продажу поступят три модели — кроссоверы Arkana и Kaptur и внедорожник Duster.
«Мы на финализации подписания всех документов. Как только будет [итоговая] информация от штаб-квартиры, мы объявим», — отметили в Roodell.
В конце декабря «Газета.uz» сообщала, что сборку автомобилей LADA и Renault планирует наладить завод ADM-Jizzakh в Джизаке. Согласно инвестпрограмме, проектная мощность составит 100 тысяч автомобилей в год. Проект оценивается в 60,9 млн долларов, из них 33,3 долларов намечалось освоить в 2021 году.
Как пишет Spot, Renault Group вышла на рынок Узбекистана с поставок автомобилей марки Lada (является частью Renault Group). Местным партнером выступает Roodell, которые уже продают тут Lada и Kia.