UzAuto Motors компанияси Chevrolet Onix автомобили 2022 йилнинг охири — 2023 йилнинг бошларидан сотувчи чиқарилиши режа қилинаётганини маълум қилди.
Август ойида Chevrolet Onix ва Chevrolet Traker 2 автомобилларини ишлаб чиқаришни йўлга қўйиш учун Асакадаги заводда зарурий ишлар олиб борилган.
Onix автомобилининг биринчи партияси ишлаб чиқарилгандан сўнг, олти ойлик синов муддатидан ўтиши керак. «Автомобиллар турли хил иқлим шароитида, ҳар хил йўлларда синовдан ўтказилади. Onix автомобилларини церийали ишлаб чиқариш фақат тўлиқ тестдан ўтгандан кейингина бошланади», — дейилади хабарда.
Сентябрь охирида «Газета.uz» «Ўзавтосаноат» компанияси Onix ва Tracker ишлаб чиқаришни ташкиллаштириш учун 427,7 млн доллар ажратишни режалаштираётгани ҳақида хабар қилганди. Лойиҳани 2022 йилнинг сентябрь ойида йўлга қўйиш кўзда тутилган, ишлаб чиқариш қуввати эса йилига 190 минг машинани ташкил этади.
2019 йилнинг декабрида UzAuto Motors 2020 йилда Global Emerging Markets (GEM) ягона бюджет платформасида Onix ва бошқа янги моделларни ишлаб чиқаришга тайёргарлик кўришини маълум қилганди.
Onix автомобилининг синов намуналари жорий йилнинг февраль ойида Бразилиядан Ўзбекистонга етказилган эди.

Компания UzAuto Motors сообщила, что начало продаж автомобиля Сhevrolet Onix отечественной сборки планируется на конец 2022 — начало 2023 года.
В августе на автозаводе в Асаке (Андижанская область) были проведены необходимые работы для начала производства Onix и нового Tracker.
После выпуска первой партии Onix эти автомобили должны пройти полугодовые испытания. «Машины будут тестироваться в разных климатических условиях и на дорогах с различным покрытием. Серийное производство Onix начнётся только после полного прохождения тестирования», — говорится в сообщении.
В конце сентября «Газета.uz» писала, что компания «Узавтосаноат» планирует направить для организации производства Onix и Tracker 427,7 млн долларов. Проект намечено запустить в сентябре 2022 года, а мощность составит 190 тысяч автомобилей в год.
В декабре 2019 года UzAuto Motors сообщала, что в 2020 году начнёт подготовку к запуску производства Onix и других новых моделей на единой бюджетной платформе Global Emerging Markets (GEM).