Фарҳод Деҳқонов Тошкент шаҳар экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш бошқармаси бошлиғи этиб тайинланди.
Бунгача у шаҳар ҳокимлиги раҳбарининг биринчи ўринбосари ва бошлиғи вазифасини бажарувчи лавозимларида ишлаб келган.
Фарҳод Деҳқонов 1980 йилда туғилган, мутахассислиги: экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш.
Фарғона вилояти экология ва атроф-муҳитни муҳофаза қилиш бошқармасига ҳам янги раҳбар тайинланди.
Давлат экология қўмитаси ҳузуридаги «Давлат экологик сертификатлаштириш ва стандартлаштириш маркази» давлат унитар корхонаси директори ўринбосари лавозимида ишлаб келган Бахромжон Жуманов бошқарма бошлиғи бўлди. 1970 йилда туғилган, мутахассислиги олим-агроном.
Давлат экология қўмитасининг қайд этишича, ҳар иккала янги раҳбар ҳам президент ҳузуридаги Давлат хизматларини ривожлантириш агентлигининг vacancy.argos.uz сайти орқали қўмита томонидан эълон қилинган очиқ танлов асосида ишга қабул қилинган. Улар мос равишда 82,5 ва 80 балл тўплаб, синовдан ўтказилган ҳамда Давлат экология қўмитаси танлов комиссияси билан суҳбатдан ўтказилган.

Фарход Эргашбоевич Дехканов назначен начальником Ташкентского городского управления по экологии и охране окружающей среды.
До этого он занимал пост первого заместителя начальника и исполнял обязанности главы городского управления.
Фарход Дехканов родился в 1980 году, специальность: экология и охрана окружающей среды.
Новый руководитель также назначен в Ферганском областном управлении по экологии и охране окружающей среды.
Им стал Бахромжон Азимович Жуманов, ранее работавший заместителем директора ГУП «Центр государственной экологической сертификации и стандартизации» при Госкомэкологии. Родился в 1970 году, по специальности учёный-агроном.
В сообщениях Госкомэкологии отмечается, что оба новых руководителя были приняты на работе на основе открытого конкурса, объявленного комитетом через сайт Агентства развития государственной службы при президенте Узбекистана vacancy.argos.uz. Они прошли тестирование, набрав 82,5 и 80 баллов соответственно, и собеседование конкурсной комиссии Госкомэкологии.