Сенатор Улуғбек Ғаниевич Файзиев Навоий вилояти Қизилтепа туманига ҳоким этиб тайинланди, дея хабар берди вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати. У мазкур лавозимда туманга 25 йилдан бери раҳбарлик қилиб келган Шабон Набиев ўрнини эгаллади.
Бу тайинлов 13 ноябрь куни вилоят ҳокими вазифасини бажарувчи Нормат Турсунов иштирокида халқ депутатлари вилоят Кенгашининг навбатдан ташқари сессиясида маълум қилинди. Вилоят раҳбарининг аниқлик киритишича, Шабон Набиев бошқа ишга ўтгани муносабати билан эгаллаб турган лавозимидан озод этилган.
Шабон Набиев. Фото: Қизилтепа тумани ҳокимияти.
Улуғбек Файзиев (1976 йилда туғилган) Навоий давлат кончилик институти (1998) ва Тошкент давлат иқтисодиёт университети (2010) битирувчиси ҳисобланади. Шунингдек, у бунга қадар Zarafshan Golden Group қурилиш компанияси асосчиси ва раҳбари сифатида фаолият юритган.

На должность хокима Кызылтепинского района Навоийской области назначен сенатор Улугбек Ганиевич Файзиев, сообщила пресс-служба областной администрации. На этом посту он сменил Шабона Набиева, руководившего районом 25 лет.
О назначении было объявлено 13 ноября на внеочередной сессии районного кенгаша народных депутатов с участием исполняющего обязанности хокима области Нормата Турсунова. Глава региона уточнил, что Шабон Набиев освобождён от должности в связи с переходом на другую работу.
Шабон Набиев. Фото: Хокимият Кызылтепинского района.
Улугбек Файзиев (1976 г. р.) — выпускник Навоийского государственного горного института (1998) и Ташкентского государственного экономического университета (2010). Является учредителем и руководителем строительной компании Zarafshan Golden Group.