Turkish Airlines`нинг ТК-369D рейси пайшанба куни эрталаб Тошкентдан Истанбулга бир суткадан ортиқ кечикиш билан парвозни амалга оширди.
Парвоз 18 ноябрь куни эрталаб соат 9:00 га белгиланган эди. Йўловчиларни рўйхатдан ўтказиш соат 6:00 да — жўнашдан уч соат олдин бошланди. Бироқ Тошкентдаги об-ҳаво шароити туфайли рейс беш соатга кечиктирилди, деб хабар берди Uzbekistan Airports матбуот хизмати.
Аэропортда ушланиб қолингандан сўнг, самолёт экипажи смена тугаши ва парвознинг бекор қилинишини эълон қилинган. Йўловчилар аэропортга қайтишган. Эрталабки парвоз учун чипталар қайта рўйхатдан ўтказилган. Йўловчиларнинг бир қисми шаҳарга қайтган. Аэропортда қолишга мажбур бўлганлар иссиқ овқат билан таъминланган ва кутиш учун шароит яратилган, дейилади компания хабарида.
Пайшанба куни эрталаб соат 9:00 да режалаштирилган парвоз ҳам деярли икки соатга кечиктирилди. Uzbekistan Airports хабарига кўра, рейс номаълум сабабларга кўра парвозни амалга оширмасликка қарор қилган тўрт кишилик оиланинг бортдан чиқарилиши билан боғлиқ бўлган. Самолёт 10:58 да учган.

Самолёт рейса ТК-369D авиакомпании Turkish Airlines вылетел из Ташкента в Стамбул утром в четверг с задержкой более чем на сутки.
Рейс был запланирован на 9:00 17 ноября. Регистрация пассажиров началась в 6:00 — за три часа до вылета. Однако в связи с погодными условиями в Ташкенте рейс был задержан на пять часов, сообщила пресс-служба компании Uzbekistan Airports.
После простоя в аэропорту экипаж воздушного судна объявил об окончании смены и отмене полёта. Пассажиры вернулись в аэропорт. Билеты были переоформлены на утренний рейс. Часть пассажиров вернулась в город. Тем, кто был вынужден остаться в аэропорту, сотрудники аэровокзала предоставили горячее питание и условия для ожидания, отметили в компании.
Запланированный на 9:00 четверга вылет тоже был отложен почти на два часа. Как уточнили в Uzbekistan Airports, задержка произошла по причине снятия с борта семьи из четырёх человек, которые по неизвестным причинам приняли решение отказаться от полёта. Самолёт вылетел в 10.58.