Ўзбекистон Миллий телерадиокомпаниясининг Yoshlar, Navo ва Kinoteatr телеканаллари ихтисослаштирилган реклама хусусиятига эга бўлган канал сифатида фаолият кўрсатишига рухсат берилди. Бу президент Шавкат Мирзиёевнинг 18 ноябрдаги қарорида кўзда тутилган.
Ҳужжатда мазкур каналлар томонидан умумэътироф этилган ахлоқий меъёрларга риоя қилиш, миллий урф-одатлар, тарихий ва маънавий меросни қадрлаш, фуқароларнинг онгида демократик қадриятларни шакллантириш, ёш авлодни ватанпарварлик, Ватанга муҳаббат ва умумбашарий қадриятларга ҳурмат руҳида тарбиялашга қаратилган телевизион дастурлар тайёрлашга эътибор қаратилиши айтилган.
Қарор билан «Ўзбекистон» телерадиоканалида «Қишлоқ хўжалиги» таҳририятини ташкил этиш ҳам тасдиқланди.
Таҳририятда «Қишлоқ хўжалигидаги ислоҳотлар, экин экиш ва парваришлаш агротехникаси, ер ва сувдан оқилона фойдаланиш, чорвачилик, ветеринария, балиқчилик, пиллачилик, паррандачилик, асаларичилик, боғдорчилик, сабзавотчилик ва иссиқхона хўжалиги» каби масалалар бўйича телерадиомаҳсулотлар тайёрланади.

Телеканалы Yoshlar (молодёжный), Navo (музыкальный) и Kinoteatr Национальной телерадиокомпании Узбекистана станут специализированными на рекламе. Это предусмотрено постановлением президента Шавката Мирзиёева от 18 ноября.
В документе подчёркивается, что эти каналы должны уделить внимание подготовке программ, «направленных на соблюдение общепризнанных нравственных норм, сохранение национальных традиций и обычаев, исторического и духовного наследия, формирование в сознании граждан демократических ценностей, воспитание молодого поколения в духе патриотизма, любви к Родине и уважения общечеловеческих ценностей».
Постановлением также одобрено создание на телерадиоканале «Узбекистон» редакции «Кишлок хужалиги» («Сельское хозяйство»).
Она будет готовить телерадиопродукцию, посвящённую «реформам в сельском хозяйстве, агротехнике посева и ухода за сельхозкультурами, рациональному использованию земельных и водных ресурсов, развитию животноводства, ветеринарии, рыбоводства, шелководства, птицеводства, пчеловодства, садоводства, овощеводства и тепличного хозяйства».