30 декабрь куни бўлиб ўтган Қонунчилик палатаси йиғилишида депутатлар Нарзулло Обломуродовнинг номзодини Экология ва атроф муҳитни муҳофаза қилиш давлат қўмитаси раиси лавозимига маъқуллади. Бу ҳақда Қонунчилик палатаси матбуот хизмати хабар берди.
У шу кунга қадар Ўзбекистон Экологик партияси раиси лавозимида ишлаб келаётган эди. Октябрь ойидаги президентлик сайловларида ушбу партиянинг номзоди сифатида иштирок этиб, 4,1% сайловчиларнинг овозини олган эди.
Экоқўмитанинг олдинги раҳбари Алишер Мақсудов август ойида президент танқидидан сўнг лавозимидан озод этилган эди.

На заседании Законодательной палаты Олий Мажлиса 30 декабря депутаты одобрили кандидатуру Нарзулло Обломуродова на пост председателя Государственного комитета по экологии и охране окружающей среды, сообщила пресс-служба нижней палаты парламента.
До этого Нарзулло Обломуродов возглавлял Экологическую партию Узбекистана и выдвигался кандидатом в президенты на октябрьских выборах. Тогда он смог набрать 4,1% голосов.
Напомним, предыдущий глава Госкомэкологии Алишер Максудов покинул должность в августе после критики президента в его адрес. С того момента должность оставалась вакантной.