Энергетика вазирлиги сешанба куни соат 19:30 ҳолатига кўра Ўзбекистонда электр таъминотининг тикланиши билан боғлиқ вазият ҳақида маълумот берди. Соат 11:00 да мамлакатда электр энергияси оммавий равишда ўчирилган эди.
1. Қоракалпоғистон Республикаси — электр таъминоти тўлиқ тикланган;
2. Андижон вилояти — Андижон шаҳар 35%, Хонабод 100%, мавжуд, асосий тиббиёт муассасалари электр таъминотига уланган;
3. Бухоро вилояти — Олот, Қоракўл, Қоровулбозор ва Пешку туманларида тўлиқ, Вобкент туманида 20%, Ромитан туманида эса 40% электр таъминоти тикланди;
4. Жиззах вилояти — ҳозирча вилоятнинг 10−15 фоизи электр таъминоти билан таъминланди;
5. Қашқадарё вилояти — тўлиқ электр таъминотидан узилган, тиклаш-созлаш ишлари олиб борилмоқда;
6. Навоий вилояти — Навоий шаҳрида 60%, Кармана туманида 55%, Навбаҳор туманида 40%, Конимех туманида 35% ва Нурота туманида 70% истеъмолчиларда электр таъминоти тикланди;
7. Наманган вилояти — ҳозирча қисман тиббиёт муассасалари ҳамда сув таъминоти корхоналари электр таъминотига уланган;
8. Самарқанд вилояти — Самарқанд шаҳрида 45%, Самарканд тумани 15%, Пахтачи туманида 100%, Каттақўрғон тумани ва Каттақўрғон шаҳри 8%, Нарпай ва Пастдарғом тумани 30% электр таъминоти мавжуд;
9. Сурхондарё вилояти — Денов, Сариосиё, Узун туманлари ва Денов шаҳри 100% электр таъминоти мавжуд. Олтинсойда 70% истеъмолчилар тармоққа уланди;
10. Сирдарё вилояти — Гулистон шаҳри 60%, Янгиер 60%, Ширин шаҳри 100%, Боёвут 30%, Сайхунобод тумани 20%, Гулистон тумани 20%, Мирзаобод тумани 10%, Ховос тумани 50% электр тармоғига уланди;
11. Тошкент вилояти — Олмалиқ шаҳар 70%, Ангрен шаҳар 50%, Чирчиқ 70%, Оҳангарон шаҳар 100%, Бўка тумани 40%, Бўстонлик 90%, Қибрай 70%, Оҳангарон тумани 80%, Паркент 100%, Тошкент тум ани 60%, Юқори Чирчиқ тумани 60% истеъмолчилар тармоққа уланди;
12. Фарғона вилояти — Фарғона шаҳри 50%, Қўқон шаҳри 5%, Учкўприк тумани 40%, Ўзбекистон тумани 20%, Фарғона тумани 10%, Данғара тумани 40%, Сўҳ тумани 100%, қолган ҳудудларда асосий тиббиёт муассасалари электр таъминотига уланган;
13. Хоразм вилояти — электр таъминоти тўлиқ тикланган;
14. Тошкент шаҳри — Мирзо Улуғбек 100%, Юнусобод 50%, Шайхонтоҳур 10%, Олмазор 20%, Яккасарой 10%, Яшнобод 50%, Миробод 40% ва Сирғали туманида 10% истеъмолчилар тармоққа уланди.

Министерство энергетики сообщило о ситуации с восстановлением подачи электроэнергии в Узбекистане по состоянию на 19:30 вторника. Электричество массово отключилось в стране в 11:00 утра.
1. Каракалпакстан — полностью восстановлено.
2. Андижанская область: Андижан — 35%, Ханабад — 100%, основные медучреждения обеспечены электричеством;
3. Бухарская область: Алат, Каракуль, Караулбазар и Пешку — 100%, Вабкент — 20%, Ромитан — 40%.
4. Джизакская область — 10−15% области обеспечено электроэнергией.
5. Кашкадарьинская область — полностью отключена от электричества, ведутся восстановительные работы.
6. Навоийская область: Навои — 60%, Кармана — 55%, Навбахор — 40%, Канимех — 35%, Нурота — 70%.
7. Наманганская область — частично подключены медучреждения и предприятия водоснабжения.
8. Самаркандская область: Самарканд — 45%, Самаркандский район — 15%, Пахтачи — 100%, Каттакурганский район — 8%, Нарпай и Пастдаргом — 30%.
9. Сурхандарьинская область: Денау, Сараосия, Узунский район и город Денау — 100%, Алтынсай — 70%.
10. Сырдарьинская область: Гулистан — 60%, Янгиёр — 60%, Ширин — 100%, Баяут — 30%, Сайхунабад — 20%, Гулистанский район — 20%, Мирзаабодский — 10%, Хавастский — 50%.
11. Ташкентская область: Алмалык — 70%, Ангрен — 50%, Чирчик — 70%, Ахангаран — 100%, Бука — 40%, Бостанлык — 90%, Кибрайский район — 70%, Ахангаранский район — 80%, Паркентский район — 100%, Ташкентский район — 60%, Юкоричирчикский район — 60%.
12. Ферганская область — Фергана — 50%, Коканд — 5%, Учкуприкский район — 40%, Узбекистанский — 20%, Ферганский — 10%, Дангаринский — 40%, Сохский — 100%, в других районах основные медучреждения подключены.
13. Хорезмская область — полностью восстановлено.
14. Ташкент — Мирзо-Улугбекский район — 100%, Юнусабадский — 50%, Шайхантахурский — 10%, Алмазарский — 20%, Яккасарайский — 10%, Яшнабадский — 50%, Мирабадский — 40%, Сергелийский — 10%.
Azimiddin Rakhmatov
Зачем врать? Паркентский район без электричества, от слова вообще
Ислам Чориев
То чувства когда ты живешь в Кашкадарье)))
Anatoly Ehrgeshev
@Ислам Чориев, вот именно в это время когда ваш комментарий пропустили, у нас на Яккасарайском районе (Ташкент) выключили свет.
Всего час проработало и вновь отключили
R
По поводу Бухарской области, Алата на 21:56 25.01.22 это не правда. У нас на производстве до сих пор дизель генераторы работают.
вот почему про кашкадарью никто ничего не говорит?! Я живу в Термезе и наше энергия завимисима от Карши, газета.уз уточните пожалуйста