26 январь ҳолатига Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси 1117 кишида қайд этилиб, вирус юқтириб олганларнинг умумий сони 218477 нафарга етди.
COVID-19 25 январь, сешанба куни — 1174 кишида, 24 январь, душанба куни — 1123 кишида, якшанба куни — 1296 кишида, шанба куни эса максимал даражага етиб — 1478 кишида аниқланганди.
Чоршанба куни энг кўп кунлик ҳолат Тошкент шаҳри — 451 та, Фарғона — 129 та, Тошкент вилояти — 113 та, Қорақалпоғистон — 63 та, Хоразмда — 52 та қайд этилганди.
Касалликдан соғайганлар жами 208018 (+1291) нафарга етди ва соғайиш кўрсаткичи 95 фоизни ташкил этмоқда.
Шунингдек, 2 нафар коронавирусга чалинган бемор вафот этиб, касалликдан вафот этганлар сони 1551 нафарни ташкил қилди. Қолаверса, кеча 125 нафар кишида пневмония аниқланди.

В среду в Узбекистане было подтверждено 1117 случаев коронавируса, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения.
Это на 57 случаев меньше, чем днём ранее (1174) и самый низкий показатель за четыре дня после абсолютного пика 22 января (1478).
Общее количество случаев, зарегистрированных с начала пандемии, превысило 218 тысяч.
В Ташкенте 26 января был выявлен 451 случай, в Ферганской области — 129, в Ташкентской — 113, в Каракалпакстане — 63, в Хорезмской области — 52, в Наманганской — 51.
Количество подтверждённых случаев пневмонии немного увеличилось — 125 против 114 во вторник.
В течение дня отмечено 2 случая смерти от осложнений, вызванных коронавирусом. Общее количество официально зарегистрированных случаев смерти составляет 1551.