Давлат активларини бошқариш агентлиги Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманидаги 5,4 гектар майдонда жойлашган «Сижжак» дам олиш масканини яна сотувга қўйди.
Давлат активини сотиш икки босқичда амалга оширилади. Сотишнинг муҳим шартлари қаторига келажакда меҳмонхона ва/ёки бошқа сайёҳлик инфратузилмасини сақлаш ва ривожлантириш мажбурияти киради.
Дам олиш маскани ўзида меҳмонхона, бир қанча бассейнлар, амфитеатр, коттеж ва бошқа биноларни мужассам этган.
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар аризаси 11 май куни соат 18:00 га қадар ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида қабул қилинади.
2021 йилнинг апрелида ушбу объект сотувга қўйилганди. Ўшанда Давлат активларини бошқариш агентлиги масканнинг суратларини ҳам эълон қилганди.
Аввалроқ, дам олиш маскани Ўзбекистоннинг биринчи президенти Ислом Каримовнинг қизи Гулнора Каримовага тегишли бўлган. 2017 йилнинг 10 февралида оромгоҳ Жиноят ишлари бўйича Тошкент вилояти суди ажрими билан мусодара этилганди.
Кейинчалик ушбу қароргоҳ ичидаги барча жиҳозлари билан Триатлон федерациясига вақтинча текин фойдаланишга берилди. Кейинроқ масканни оммавий савдолар орқали шаффофлик принципи асосида сотувга қўйишга қарор қилинди.

Агентство по управлению государственными активами вновь объявило о начале продажи зоны отдыха «Сиджак» общей площадью 5,4 га в Бостанлыкском районе Ташкентской области.
Госактив будет реализован в два этапа. Среди особых условий продажи — обязательство сохранять и развивать будущую гостиницу и/или другую туристическую инфраструктуру.
Зона отдыха включает в себя гостиницу, несколько бассейнов, амфитеатр, коттедж и ряд других сооружений.
Заявки на первый этап торгов принимаются в письменном или электронном виде (через E-auksion) до 18:00 11 мая.
В апреле 2021 года объект уже выставлялся на продажу.
Ранее зона отдыха принадлежала дочери первого президента Узбекистана Гульнаре Каримовой и была обращена судом в доход государства. Объект планировалось передать спортивным организациям и создать учебно-тренировочную базу при Ассоциации футбола Узбекистана для национальных сборных, как указывалось в постановлении президента Узбекистана от 16 марта 2018 года.
В декабре 2019 года указом президента о поднятии футбола на новый этап развития этот пункт вышеуказанного документа утратил силу, учебно-тренировочный центр для национальных сборных было поручено создать на территории поселка Янгибазар Юкоричирчикского района Ташкентской области.