2 — 4 июнь кунлари Европада Хавфсизлик ва Ҳамкорлик Ташкилотининг (ЕХҲТ) амалдаги раиси, Польша ташқи ишлар вазири Збигнев Рау Ўзбекистонга ташриф буюради. Бу ҳақда ТИВ матбуот хизмати хабар қилди.
Ташриф доирасида Парламент, Ташқи ишлар вазирлигида музокаралар, шунингдек, қатор учрашувлар ўтказиш режалаштирилган бўлиб, улар давомида Ўзбекистоннинг ЕХҲТ билан ўзаро ҳамкорлиги ва икки томонлама Ўзбекистон-Польша муносабатларининг долзарб масалалари муҳокама қилинади, дейилади хабарда.
ЕХҲТ матбуот хизматининг қўшимча қилишича, Збигнев Рау президент Шавкат Мирзиёев, ташқи ишлар вазири в. б. Владимир Норов, Сенат ва Қонунчилик палатаси раҳбарлари Танзила Нарбаева ва Нурдинжон Исмоилов билан учрашади.

2−4 июня состоится визит в Узбекистан действующего председателя Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (ОБСЕ), министра иностранных дел Польши Збигнева Рау. Об этом сообщила пресс-служба МИД Узбекистана.
В рамках визита планируется проведение переговоров в парламенте, Министерстве иностранных дел, а также ряда встреч, на которых будут обсуждены актуальные вопросы взаимодействия Узбекистана с ОБСЕ и двусторонних узбекско-польских отношений.
Пресс-служба ОБСЕ дополняет, что Збигнев Рау встретится с президентом Шавкатом Мирзиёевым, и. о. главы МИДа Владимиром Норовым и руководителями Сената и Законодательной палаты Танзилой Нарбаевой и Нурдинжоном Исмоиловым.