25 июнь куни Ўзбекистонда 139 нафар беморда коронавирус инфекцияси аниқланиб, 2020 йилнинг март ойидан буён уларнинг умумий сони 240,3 минг нафардан ошди, деб хабар қилди Соғлиқни сақлаш вазирлиги матбуот хизмати. Бир кун олдин 120 га яқин ҳолат қайд этилган эди.
Тошкент шаҳрида 56 та, Қашқадарё вилоятида 17 та, Тошкент вилоятида 13 та, Фарғонада 11 та, Сурхондарёда 10 та ва бошқа вилоятларда 1 тадан 6 тагача янги ҳолат қайд этилган.
Яқинда Ўзбекистонда коронавируснинг омикрон штамми — Stealth-Omicron BA.2 субварианти аниқлангани, у энг юқумли вариантлардан бири ҳисоблангани ҳақида хабар берилган эди.

25 июня в Узбекистане было выявлено 139 случаев коронавируса, их общее количество с марта 2020 года превысило 240,3 тысячи, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения. Днём ранее было зарегистрировано около 120 случаев.
56 новых случаев подтверждено в Ташкенте, 17 — в Кашкадарьинской области, 13 — в Ташкентской, 11 — в Ферганской, 10 — в Сурхандарьинской, в других областях — от 1 до 6.
На днях сообщалось о выявлении в Узбекистане субварианта омикрон-штамма коронавируса — Stealth-Omicron BA.2, считающегося одним из самых заразных вариантов.