29 июнь соат 22:00 дан 30 июнь соат 12:00 га қадар Тошкент шаҳрининг Сергели туманидаги айрим маҳаллаларда ичимлик суви таъминоти вақтинча тўхтатилади. Бу Қипчоқ (Хонобод) кўчаси бўйлаб ТХАЙдан Файзли кўчасигача бўлган ҳудудда ер усти метроси қурилиши доирасида қувурларни ўтказиш билан боғлиқ, деб хабар берди «Ўзсувтаъминот» АЖ.
Сув таъминоти тўхтатиладиган маҳаллалар: «Зиёкор», «Номданак», «Қорасув» (поликлиника ҳам), «Тараққиёт», «Хонобод» (мактаб ва 17 та кўпқаватли уйлар), «Қушбеги», «Хонободтепа» (шу жумладан, ҳокимият 1-сектор штаби, қабристон, масжид, асфалт завод ва ишлаб чиқарувчи корхоналар), «Қурувчилар» (мактаб ва боғча), «Дарё бўйи» (мактаб, боғча, ОБД қозонхона, ўт ўчириш бўлинмаси, қабристон, кўпқаватли уйлар ва ишлаб чиқарувчи корхоналар), «Файзли» (боғча), «Жалоир» ва «Қипчоқ» (ҳудуддаги масжидда ҳам).
Сув босими пасаядиган маҳаллалар: «Суғдиёна» ва «Софдил».
Янгихаёт туманидаги сув босими пасаядиган маҳаллалар: «Қипчоқ», «Йўлдош», «Ал-Фарғоний» (кўпқаватли уйлар), «Виқор» (2 қаватли уйлар, мактаб ва боғча), «Олчазор», «Дўстлик», «Чортоқ» (мактаб, шприс заводи ва ишлаб чиқарувчи корхоналар), «Чароғон» (кўпқаватли уйлар ва боғча), туғруқхона, 37№ Поликлиника, КВД, Ўликхона, Янгиҳаёт туман хоҳимияти, Дока хлеб, «Тошкент» маҳалласи, Металл заводи, 12-автобуслар саройи, КНС, «Грин парк» ва «Эврика» хусусий боғчаси.
Ичимлик суви вақтинчалик тўхтатилган манзилларда махсус техника ёрдамида ичимлик суви етказиб берилади.

С 22:00 29 июня до 12:00 30 июня в некоторых махаллях Сергелийского района Ташкента временно будет приостановлена подача питьевой воды. Это связано с переносом труб в рамках строительства надземного метро на участке от ТКАД до улицы Файзли вдоль улицы Кипчак (Ханабад), сообщило АО «Узсувтаъминот».
Подачу воды приостановят в махаллях: «Зиёкор», «Номданак» «Корасув» (в том числе поликлиника), «Тараккиёт», «Хонобод» (школа и 17-этажки), «Кушбеги», «Хонободтепа» (включая первый сектор хокимията, кладбище, мечеть, асфальтный завод и производственные предприятия) «Қурувчилар» (включая школу и детсад), «Дарё бўйи» (школа, детсад, котельная, пожарный отдел, кладбище, многоэтажные дома и производственные предприятия, «Файзли» (в том числе детсад), «Жалоир» и «Кипчақ» (в том числе мечеть).
Махалли, где давление воды будет снижено: «Сугдиёна» и «Софдил».
В Янгихаётском районе давление воды будет снижено в махаллях: «Кипчак», «Йулдош», «Ал-Фаргоний» (многоэтажные дома), «Викор» (двухэтажные дома, школа и детский сад), «Олчазор», «Дустлик», «Чорток» (школа, шприцевый завод и другие производственные предприятия), «Чарогон» (многоэтажные дома и детсад), роддом, поликлиника №37, кожвендиспансер, морг, хокимият района, «Дока-хлеб», махалля «Тошкент», металлозавод, автобаза №12, «Грин парк», детсад «Эврика».