Тошкент ҳокими Жаҳонгир Ортиқхўжаев 8 август куни бўлиб ўтган брифингда Ўзбекистон Миллий боғидаги собиқ «Комсомол» кўли (унинг бир қисми Magic City`га берилган) 15 август куни очилишини маълум қилди. Унинг сўзларига кўра, пляж билан янгиланган кўлнинг майдони 33 минг квадрат метрни ташкил қилади. Кўл билан боғ 2017 йил кузида реконструкция учун ёпилган эди.
«Газета.uz» фотомухбири 9 август куни боғда бўлиб, қурилиш ишлари қандай кетаётганини кўрди. Кўл ҳудудида ишчилар пастки қисмини гидроизоляция қилиш билан шуғулланаётган экан. Кўл қирғоғидан марказий оролгача янги кўприклар ўрнатилган. Бўлажак майсазорлар остига суғориш тизими ётқизилмоқда.
Олий Мажлис биносига туташ бўлган ва ҳозирда қуритилган иккинчи кўл ҳудуди ҳали ҳам тўлиқ панжара билан ўралган. У ерда Миллий академик драма театрининг янги биноси қурилиши режалаштирилаётгани ҳақида аввалроқ хабар берилган эди.
2017 йил сентябрь ойида Миллий боғ, кўл ва Болалар темир йўли ҳукумат қарори билан реконструкция қилиш учун ёпилди. Кейинроқ унинг ўрнида делфинарий, Америка арғимчоғи, серфинг учиш жойи ва савдо-кўнгилочар марказига эга «юқори технологиялар парки» пайдо бўлиши хабар қилинди. 2020 йил январида президент реконструкция ишларининг бориши билан танишди.
2021 йилнинг июнига келиб, боғнинг авваллари дарвоза бўлган қисмида Magic City оилавий кўнгилочар боғи очилди. Дунёнинг машҳур пойтахтлари хиёбонларига тақлид қилувчи кўчалар турли хил дўконлар, мусиқий фаввора, Бавариянинг Нойшванштейн қалъаси нусхаси, 650 ўринли Рим Колизейи кўринишидаги амфитеатр, шунингдек, кинотеатр ва болалар кўнгилочар маркази қурилди. Бироз вақт ўтгач, аквариум ҳам ишга туширилди. Парк Discover Invest компанияси томонидан қурилган.

Хоким Ташкента Джахонгир Артыкходжаев на брифинге 8 августа заявил, что бывшее Комсомольское озеро в Национальном парке Узбекистана (часть которого отдана под Magic City) откроется 15 августа. По его словам, площадь обновлённого озера с пляжем составит 33 тысячи кв. м. Парк с озером был закрыт на реконструкцию осенью 2017 года.
Фотокорреспондент «Газеты.uz» посетил парк 9 августа, чтобы посмотреть, как идут строительные работы. На территории озера рабочие занимаются гидроизоляцией дна. Установлены новые мосты от берегов озера к центральному острову. На месте будущих газонов прокладывается оросительная система.
Территория второго озера, примыкавшего к зданию Олий Мажлиса и осушенного ранее, по-прежнему полностью обнесена забором. Ранее сообщалось, что там планируется построить новое здание Национального академического драмтеатра.
В сентябре 2017 года Национальный парк, важной частью которого, помимо озера, была Детская железная дорога, был по постановлению правительства закрыт на реконструкцию. Тогда сообщалось, что на его месте появится «высокотехнологичный парк» с дельфинарием, американскими горками, местом для серфинга и торгово-развлекательным центром. В январе 2020 года с ходом реконструкции знакомился президент.
К июню 2021 года на части парка, где раньше находились ворота, открылся семейный развлекательный парк Magic City. Здесь построены улицы, имитирующие проспекты известных столиц мира с разными магазинами, музыкальный фонтан, копия баварского замка Нойшванштайн, амфитеатр в виде римского Колизея на 650 мест, а также кинотеатр и детский развлекательный центр. Немного позже был запущен океанариум. Строительством парка занималась компания Discover Invest.
Жители Ташкента отмечали, что после реконструкции назначение парка места для прогулок и отдыха размылось из-за многочисленных коммерческих площадок. Недовольство также вызывало осушение озера, которое прежде создавало вместе с зелёным покровом парка микроклимат в этом районе. С его закрытием горожане на много лет лишились доступного общественного пляжа.