АҚШ Савдо вазирлиги вакиллари якшанба, 16 октябрь куни Тошкентга етиб келади, дея хабар берди Дунё АА. Делегацияга АҚШ савдо вазирининг ўринбосари Мариса Лаго раҳбарлик қилади.
Америка делегацияси бир қатор вазирлик ва идораларда учрашувлар ва музокаралар олиб боради, Америка ва Ўзбекистон ишлаб чиқариш объектларига ташриф буюради.
Бундан ташқари, Мариса Лаго Ўзбекистондаги Америка Савдо палатаси аъзолари билан AmCham Uzbekistan ахборот учрашувини ўтказади. Бундан ташқари, у АҚШ Савдо вазирлигининг Қисқа муддатли бизнес амалиётлари махсус астури («SABIT») битирувчилари ва Ўзбекистон ишбилармон аёллар ассоциацияси вакиллари билан учрашади.
Вазир ўринбосари бошчилигидаги Савдо вазирлиги делегацияси пандемия тугаганидан бери биринчи марта Ўзбекистонга ташриф буюрмоқда ва Мариса Лаго президент Жо Байден маъмуриятидаги АҚШ савдо департаментининг Ўзбекистонга йўл олган биринчи юқори даражадаги вакили бўлади. 2018 йилнинг октябрида Тошкентга савдо вазири Уилбур Росс ташриф буюрганди.

Представители Министерства торговли США прибудут в Ташкент в воскресенье, 16 октября, сообщило ИА «Дунё». Делегацию возглавит заместитель министра торговли США Мариса Лаго.
Американская делегация проведёт встречи и переговоры в ряде министерств и ведомств, посетит американские и узбекские производственные объекты.
Кроме того, Мариса Лаго проведёт информационное совещание с членами Американской торговой палаты в Узбекистане AmCham Uzbekistan. Также она встретится с выпускниками специальной Программы краткосрочных деловых стажировок («SABIT») Министерства торговли США и представителями Ассоциации деловых женщин Узбекистана.
Делегация Министерства торговли во главе с заместителем министра посещает Узбекистан впервые после окончания пандемии, и Мариса Лаго станет первым представителем торгового ведомства США высокого уровня в администрации президента Джо Байдена, направляющимся в Узбекистан. В октябре 2018 года Ташкент с визитом посещал министр торговли Уилбур Росс.