17 октябрь куни кечқурун Россиянинг Краснодар ўлкаси Ейск шаҳридаги турар-жой биноси ҳовлисига товушдан тез учувчи Су-34 қирувчи-бомбардимончи самолёти қулаб тушди, дея хабар бермоқда «РИА Новости» Россия мудофаа вазирлиги матбуот хизматига таяниб.
Ҳалокат «Жанубий ҳарбий округ ҳарбий аэродромидан ўқув парвози учун» кўтарилиш чоғида содир бўлган. Учувчилар катапульта қилишга муваффақ бўлишди. Уларнинг таъкидлашича, ҳалокатга двигателлардан бирининг ёниши сабаб бўлган.
Мудофаа вазирлиги ҳалокат жойида ёқилғи ёниши содир бўлганини маълум қилди. ОАВнинг ёзишича, ёнғин кўп қаватли уйнинг биринчи қаватидан бешинчи қаватигача қамраб олган.
Россия Telegram-каналларида эълон қилинган видеолавҳаларда ҳалокат жойи яқинидаги уй ёниб кетганини кўриш мумкин. Баъзи лавҳаларда учувчининг парашюти кўрсатилган.
Воқеа жойида фавқулодда хизматлар ишламоқда. Ҳалок бўлганлар ва жароҳатланганлар ҳақида маълумотлар аниқланмоқда.

Вечером 17 октября сверхзвуковой истребитель-бомбардировщик Су-34 упал во дворе жилого дома в Ейске Краснодарского края России, сообщает РИА Новости со ссылкой на пресс-службу Министерства обороны РФ.
Крушение произошло при наборе высоты «для учебно-тренировочного полёта с военного аэродрома Южного военного округа». Летчики смогли катапультироваться. Они заявили, что причиной крушения стало возгорание одного из двигателей.
Минобороны сообщило, что на месте падения самолёта произошло возгорание топлива. Огонь охватил с первого по пятый этажи многоэтажки, пишут СМИ.
На видеозаписях, публикуемых в российских Telegram-каналах, видно, что дом рядом с местом падения объят пламенем. На некоторых кадрах виден парашют катапультировавшегося пилота.