Бухоро шаҳридаги 4-сонли мактабда дарс вақтида ўқитувчи синфдаги барча ўқувчиларни калтаклагани ва ҳодиса юзасидан суриштирув ишлари олиб борилаётгани хабар қилинганди. Вилоят халқ таълими бошқармас матбуот хизматининг маълум қилишича, ўқитувчи лавозимидан озод этилди.
Таъкидланишича, ўз педагогик фаолиятини бажаришда қўпол хатоликка йўл қўйгани учун мактаб ўқитувчиси ўз аризасига кўра вазифасидан озод этилди.
«Ушбу ҳолат Бухоро вилоятида фавқулотда вазият сифатида баҳоланиб, шу куннинг ўзида вилоят ҳокими ўринбасари Мирали Ҳамроев раҳбарлигида халқ таълими бўлимлари мудирлари, мактаб директорлари иштирокида Zoom орқали йиғилиш ўтказилди», — дейилади хабарда.

Педагог, поднявшая руку на учеников во время урока, уволилась по собственному желанию «за допущение грубой ошибки при осуществлении педагогической деятельности», сообщила пресс-служба Управления народного образования Бухарской области.
Напомним, 15 ноября в социальных сетях распространилось видео, где учитель бьет сразу несколько учеников во время урока в школе №4 в Бухаре. Для выяснения обстоятельств этой ситуации управлением была сформирована специальная рабочая группа.
«Ситуация была оценена как чрезвычайная, и в этот же день она была обсуждена на совещании под руководством заместителя хокима области Мирали Хамроева с участием руководителей отделов народного образования и директоров школ. Были поставлены строгие задачи по повышению педагогической культуры учителей и недопущению подобных безобразных ситуаций», — говорится в сообщении.