Тошкент шаҳар халқ депутатлари Кенгаши ўзининг Телеграм каналида аҳолини электр энергияси ва газ билан таъминлашда юзага келган инқироз фонида президент томонидан ишдан бўшатилган мазкур кенгашнинг собиқ раиси, пойтахт ҳокими Жаҳонгир Ортиқхўжаевга қисқа мурожаат эълон қилди. Кейинроқ хабар ўчирилди.
«Ҳурматли Жаҳонгир Обидович Ортиқхўжаев, 2019−2023 йилларда халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши раиси сифатидаги фаолиятингиз давомида халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутатларини қўллаб-қувватлаганингиз учун ташаккур айтамиз», — дейилади мурожаатда.
«Бу даврда сиз томонингиздан билдирилган таклифлар асосида депутатлар томонидан олиб борилган ишлар натижасида аҳолининг айниқса эҳтиёжманд оилаларнинг ҳолидан хабар олинганлиги халқимизнинг депутатларга бўлган ишончини оширганлиги алоҳида эътиборга лойиқдир», — дейилади кенгаш хабарида.
«Сизга, халқ депутатлари Тошкент шаҳар Кенгаши депутатлари томонидан Тошкент шаҳримиз равнақи йўлида қўшган ҳиссангиз ва машаққатли меҳнатингиз учун миннатдорчилик билдирамиз», — дея қайд этилган мурожаатда.
Постга Тошкент ҳокимлиги матбуот хизмати томонидан Жаҳонгир Ортиқхўжаевнинг кўп соатлик фуқаролар қабулидан лавҳалар акс эттирилган видеоролик илова қилинган. Ҳокимлик мазкур қабуллар кечгача давом этгани, аҳолининг аксарият муаммолари ҳал этилгани ҳақида хабар берган. Кадрларда одамларнинг кўз ёшлари билан ҳокимга миннатдорчилик билдиришларини кўриш мумкин.

Кенгаш народных депутатов Ташкента в своём Telegram-канале опубликовал краткое обращение к Джахонгиру Артыкходжаеву, бывшему председателю кенгаша и хокиму столицы, отправленному в отставку президентом Узбекистана на фоне кризиса с обеспечением жителей электричеством и газом. Позже сообщение было удалено.
«Уважаемый Джахонгир Абидович Артыкходжаев. Выражаем вам благодарность за вашу поддержку депутатов Кенгаша народных депутатов города Ташкента во время вашей деятельности в качестве председателя кенгаша в период с 2019 по 2023 год», — говорится в обращении.
«Отдельного внимания заслуживает повышение доверия народа к депутатам благодаря тому, что депутаты вели работу на основе ваших предложений, в частности, интересовались положением нуждающихся семей», — отмечает кенгаш.
«От имени депутатов Ташкентского городского кенгаша народных депутатов выражаем вам благодарность за внесённый вклад и неустанный труд ради процветания нашего города Ташкента», — отмечается в обращении.
Публикация сопровождается видеороликом пресс-службы хокимията Ташкента, на котором показаны кадры с многочасовых приёмов Джахонгиром Артыкходжаевым граждан. Хокимият сообщал, что эти приёмы длились до поздней ночи, большинство проблем жителей решалось. На кадрах видно, как люди со слезами благодарят хокима.