4 февраль куни Қорақалпоғистоннинг «Жаслиқ» посёлка фуқаролар йиғини (ПФЙ)да Nexia-3 ва Mersedes-Benz юк машинаси туқнашди. Бу ҳақда Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги маълумот берди.
Маълумотларга қараганда, Nexia-3 ҳайдовчиси А-380 «Ғузор- Бухоро- Нукус- Бейнеу» автомобиль йўли билан Қўнғирот тумани «Жаслиқ» ПФЙ марказидан Қўнғирот тумани йўналиши бўйлаб ҳаракатланиб келган. Шу йўлнинг 960 — 961-километрига келганда автотранспорт бошқарувини йўқотган.
Оқибатда қарама-қарши йўналишда ҳаракатланиб кетаётган Merсedes-Benz юк машинаси билан тўқнашиб кетган. Kruz.uz сайтининг маълумот беришича ҳодиса сабаб 5 киши вафот етган. Уларнинг иккитаси эркак учтаси эса аёл киши бўлган. Уларнинг ҳаммаси «Жаслиқ» посёлкасида яшаган.
Ҳолат юзасидан ҳозирда Қорақалпоғистон Республикаси ИИВ қошидаги Тергов бошқармаси томонидан Жиноят кодексининг 266- моддаси 3-бўлим «а» (одамлар ўлимига сабаб бўлган транспорт воситалари ҳаракати ёки улардан фойдаланиш хавфсизлиги қоидаларини бузиш) банди билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

4 февраля в посёлке городского типа Жаслык в Кунградском районе Каракалпакстана столкнулись автомобиль Nexia и грузовик Mersedes-Benz, в результате чего произошло ДТП со смертельным исходом. Об этом сообщила пресс-служба Министерства внутренних дел республики.
Водитель Nexia двигался по трассе А-380 «Гузар — Бухара — Нукус — Бейнеу» по направлению к Кунградскому району. На 960−961 км он, «потеряв управление», столкнулся с грузовиком, ехавшим навстречу.
По сообщению сайта Kruz.uz, в результате ДТП погибли двое мужчин и три женщины. Все они были жителями посёлка «Жаслык».
Следственное управление МВД Каракалпакстана возбудило уголовное дело по пункту «а» статьи третьей части 266 (нарушение правил безопасности движения или эксплуатации транспортных средств, повлёкшее человеческие жертвы) Уголовного кодекса Узбекистана. Ведётся следствие.