Ўзбекистон президентининг 2022 йил 19 декабрдаги [ПҚ-444-сонли] «Электромобиллардан фойдаланиш инфратузилмасини кенгайтириш чора-тадбирлари тўғрисида»ги қарорида 2024 йил охиригача электромобиллар қувватлаш станциялари сони кескин оширилиши белгиланган.
Агар сиз электр қувватиги 120 кВт ва техник хизмати мавжуд бўш жойга эга бўлсангиз, сиз барча электромобиль эгаларини жалб қилишингиш мумкин. TOK BOR компанияси электромобилларни қувватлаш станцияларини бепул ўрнатишга тайёр.
Бундай тоифадаги истеъмолчиларни ўз ҳудудингизга жалб қилиш сизнинг офисингиз, ресторан, кафе, дўкон ёки меҳмонҳонангиз ривожига ҳисса қўшади.
Бугунги кунда TOK BOR тармоғига 70 дан ортиқ қуввати 200 кВт гача бўлган электромобилларни қувватлаш станциялари уланган.
Тармоқни кенгайтириш доирасида сўнгги вақтларда Фарғона водийси, Бухоро, Навои, Андижон, Самарқанд вилоятлари ҳамда Тошкент шаҳрида барча тоифадаги электромобилларни қувватлай оладиган станциялар ўрнатилди.
TOK BOR — бу 2020 йилдан бери Ўзбекистоннда фаолият юритаётган электромобилларни қувватлаш инфратузилмасини ривожлантириш бўйича йирик компания ҳисобланади.

19 декабря 2022 года президентом Республики Узбекистан было подписано постановление №444 о мерах по расширению инфраструктуры эксплуатации электромобилей, в котором указано, что количество зарядных станций должно значительно увеличиться до конца 2024 года. В связи с этим, компания TOK BOR готова бесплатно установить электрозаправку на территории клиента, если для этого подходит локация, с собственной техподдержкой, свободными электрическими мощностями от 120 кВт. Заведение автоматически получает доступ ко всем владельцам электромобилей Узбекистана, которые, как правило, входят в группу высокодоходных потребителей. Привлечение данной аудитории на территорию офиса, ресторана, кафе, магазина или гостиницы благополучно скажется и на всем бизнесе заказчика.
В сети TOK BOR уже установлено 70 зарядных станций переменного и постоянного тока мощностью до 200 кВт.
Расширяя географию локаций по всему Узбекистану, за последнее время компания установила заправки в Бухаре, Навои, Ферганской долине, Самарканде и Ташкенте. В сети TOK BOR может зарядиться любой электромобиль, так как при устройстве электрозаправок соблюдены все мировые стандарты зарядных коннекторов.
TOK BOR — одна из крупных компаний по развитию электрозарядной инфраструктуры Узбекистана с 2020 года.