22 февраль куни ижтимоий тармоқларда Россиядан Ўзбекистонга келаётан автобус ЙТҲга учрагани ҳақида хабар тарқалди. Транспорт вазирлиги йўловчилар орасида Ўзбекистон фуқаролари бўлмаганини маълум қилди.
Россиянинг Оренбург вилоятида Оренбург-Қозон трассасида йўловчи автобуси ҳайдовчиси ҳаракат вақтида бошқарувни йўқотиши оқибатида ариққа ағдарилиб кетган. Салонда 29 нафар йўловчи бўлган, улардан 4 нафари — болалар. Йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида ҳалок бўлганлар йўқ.
Ушбу автобус Қозоғистонда рўйхатга олинган бўлиб, буюртма асосида Кострома-Чимкент йўналиши бўйича кетаётган бўлган. Йўловчилар тез ёрдам ходимлари томонидан тиббий кўрикдан ўтказилган. Шундан сўнг бошқа автобусда ҳаракатланишни давом эттирган.

В среду, 22 февраля, пассажирский автобус опрокинулся на автодороге Оренбург-Казань в районе Татарской Каргалы, сообщила пресс-служба Министерства транспорта Узбекистана со ссылкой на управление МЧС по Оренбургской области.
В автобусе находились 29 человек (из них 4 детей). Погибших нет. По данным Минтранса, граждан Узбекистана в автобусе не было.
Автобус зарегистрирован в Казахстане и выполнял пассажирские перевозки по маршруту Кострома-Шымкент.
Пассажиров разместили в районном доме культуры, их осмотрели сотрудники скорой помощи. Затем пассажиры продолжили поездку на другом автобусе.