Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев Сурхондарё вилоятига ташрифи давомида ўзи автомобиль бошқариб, Бойсун-Денов йўналишидаги йўллар сифатини танқид қилган эди, мазкур йўлларни таъмирлаш ишлари бошланди, деб хабар қилди вилоят ҳокимлиги.
Умуман олганда, Бойсун, Бандихон, Қумқўрғон, Олтинсой ва Денов туманлари ҳудудидан ўтувчи йўлнинг 111 километрини реконструкция қилиш режалаштирилган.
Ишга 70 дан ортиқ махсус техника ва 120 нафар ишчи жалб этилган.
Аввал ёзганимиздек, Шавкат Мирзиёев Бойсун-Денов йўли бўйлаб саёҳати чоғида бу йўлларда «ҳаракат қилиб бўлмайди» деган эди.
У вилоят ҳокими Улуғбек Қосимовга автомобиль йўллари қўмитаси раиси Абдураҳмон Абдувалиев билан биргаликда 15 кун муддатда жамоатчилик фикрини инобатга олган ҳолда «замонавий, сифатли ва текис йўл» лойиҳасини ишлаб чиқишни топширган.

После того, как президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев во вторник проехал по разбитой дороге в Сурхандарьинской области, здесь начался ремонт дорог, сообщили власти области.
Всего запланировано реконструировать 111 км дороги, проходящей через Байсунский, Бандиханский, Кумкурганский, Алтынсайский и Денауский районы.
На работах задействовано более 70 единиц спецтехники и 120 рабочих.
Как мы писали, во время поездки по дороге Байсун-Денау Шавкат Мирзиёев заявил, что тут «невозможно передвигаться».
Он поручил хокиму области Улугбеку Косимову вместе с председателем Комитета по автомобильным дорогам Абдурахмоном Абдувалиевым в течение 15 дней разработать предложение «современной, качественной и ровной дороги» с учётом мнений общественности.