18 апрель куни маҳаллий вақт билан соат 05:11 да Туркиянинг AnadoluJet авиакомпанияси самолёти Тошкент халқаро аэропортига келиб қўнди ва янги Анқара-Тошкент-Анқара йўловчи йўналишини очди, дея хабар бермоқда Uzbekistan airports матбуот хизмати.
Анъанага кўра, Boeing 737−800 русумидаги самолёт сув аркаси билан, экипаж аъзолари ва 160 нафар йўловчилар эса Uzbekistan airports раҳбарияти, Туркиянинг Ўзбекистондаги элчиси, Туризм ҳамда Транспорт вазирликлари ҳамда авиакомпания вакиллари томонидан кутиб олинди.
Ушбу йўналишдаги рейслар ҳафтада бир марта — душанба кунлари мунтазам равишда амалга оширилиши режалаштирилган.
Бош қароргоҳи Анқарада жойлашган AnadoluJet Turkish Airlines лойиҳаси бўлган турк авиакомпаниясидир. Унинг паркида 59 та самолёт мавжуд бўлиб, улар 89 та йўналишда ички ва халқаро парвозларни амалга оширади.

On April 18 at 5:11 a.m., Turkish carrier AnadoluJet touched down at Tashkent airport, marking the inauguration of its new regular Ankara-Tashkent-Ankara route.
The Boeing 737−800 aircraft received a ceremonial water arch welcome upon arrival. According to the press service of Uzbekistan Airports, the inaugural flight to the country transported 160 passengers.
anadolujet, ankara, turkey, uzbekistan
The Turkish Ambassador to Uzbekistan, along with representatives from the Ministry of Culture and Tourism, the Ministry of Transport, and Uzbekistan Airports' management, extended a warm welcome to the crew and passengers upon arrival.
The flights will be operated once a week on Mondays.
AnadoluJet, a Turkish Airlines subsidiary based in Ankara, operates a fleet of 59 aircraft that provide domestic and international service to 89 destinations worldwide.
Currently, more than 60 weekly flights connect Uzbekistan and Turkey, with routes from Tashkent, Samarkand, Ferghana, Urgench, and Bukhara to Istanbul.