Доҳа (Қатар) шаҳрида ўтказилаётган дзюдо бўйича жаҳон чемпионатининг биринчи кунида ўзбекистонлик спортчи Дилшодбек Баратов финалга қадар мағлубиятсиз етиб бориб, кумуш медаль ҳамда Париж-2024 Олимпиадаси йўлидаги рейтинг очколарини қўлга киритди. Бу ҳақда Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси матбуот хизмати хабар берди.
Ушбу жангда олтинни испаниялик Франсиско Гарригос қўлга киритди, шоҳсупанинг учинчи поғонасини грузиялик спортчи Георгий Сардалашвили ва жанубий кореялик Ли Ха Рим эгаллади.
Иккинчи чемпионатда эркаклар 66 килограммгача, аёллар эса 52 килограммгача бўлган вазн тоифасида кураш олиб боради. Шу куни Ўзбекистондан 4 нафар спортчи медаллар учун кураш олиб боради:

В первый день чемпионата мира по дзюдо в Дохе (Катар) спортсмен из Узбекистана Дилшодбек Баратов завоевал серебряную медаль и записал в свой актив рейтинговые очки на пути к Олимпиаде-2024 в Париже. Об этом сообщила пресс-служба Национального олимпийского комитета Узбекистана.
Золото в этом поединке взял испанец Франсиско Гарригос, третью ступень пьедестала разделили грузинский спортсмен Георгий Сардалашвили и Ли Ха Рим из Южной Кореи.
Во второй чемпионата мужчины будут соревноваться в весовой категории до 66 кг, а женщины — до 52 кг. В этот день за медали будут бороться четыре спортсмена из Узбекистана: