UzAuto Motors компанияси 1 июндан Damas, Labo, Cobalt ва Lacetti автомобилларининг янгиланган версиялари тақдим этилиши, Cobalt ва Lacetti нархи 20−23 минг долларгача кўтарилиши ҳақидаги хабарларнинг ёлғон эканини билдирди.
«UzAuto Motors бу бўйича ҳеч қандай маълумот тақдим қилмаган. Ушбу маълумотлар ҳеч қандай асосга эга эмас ва ёлғонлигини таъкидлаб ўтиш керак. Турли саҳифа эгаларидан одамлар эътиборини тортиш учун улар қизиққан йўналишда бирор-бир фактга асосланмаган ахборотни тарқатмасликни сўраб қоламиз», — дейилади хабарда.
Май ойи бошида компания Chevrolet Tracker ва Onix автомобиллари учун шартномалар беришни ушбу моделларнинг конфигурацияси янгиланиши муносабати билан вақтинча тўхтатганди. Компаниянинг билдиришича, автомобиллар учун «иссиқ» вариантлар кутилмоқда.
Ишлаб чиқарувчи аввалроқ шартнома тузиш ва автомобиллар топширишни ҳам тўхтатган. Бунга сабаб сифатида ҳисоб дастурий таъминоти амалга оширилиши кўрсатилганди. Бунгача Cobalt, Lacetti, Damas, Labo каби бюджет моделларининг сотуви декабрь ойида тўхтатилган ва ҳали тикланмаган.

Компания UzAuto Motors назвала ложной информацию о том, что с 1 июня будут представлены обновлённые версии автомобилей Damas, Labo, Cobalt и Lacetti, а цены на Cobalt и Lacetti поднимутся до 20−23 тысяч долларов.
«UzAuto Motors не давал никакую официальную информацию по данному поводу. Эти данные и заявления безосновательные и ложные. Мы просим администраторов и владельцев различных каналов, руководствуясь законом и здравым смыслом, не распространять ложную информацию для привлечения аудитории», — говорится в сообщении компании.
В начале мая UzAuto Motors временно приостановила выдачу договоров на Chevrolet Onix и Tracker из-за предстоящего обновления комплектации этих моделей. По данным автопроизводителя, ожидаются «тёплые» опции автомобилей.
Автопроизводитель ранее также приостанавливал приём заказов на автомобили. В последний раз компания приостановила контрактацию и выдачу автомобилей из-за обновления программного обеспечения в январе. До этого в декабре 2022 года прекратилась продажа популярных бюджетных моделей Cobalt, Lacetti, Damas, Labo и до сих пор не возобновилась.