TMZ касаба уюшмаси ўзининг улкан оиласини Anhor Lokomotiv истироҳат боғига йиғиб, касб байрами «Ўзбекистон кончилик ва металлургия саноати ходимлари куни» ва «Халқаро болаларни ҳимоя қилиш куни» ни нишонлади.
TMZ бош директори Зафар Туйчиев металлургларнинг оилаларига улкан бахт, қувонч ва меҳр-муҳаббат, барча болажонларга эса аъло кайфият, қувноқ табассум ва беғубор болаликни тилади.
«Аладдин» вокал шоу-гуруҳи ўзларининг мароқли чиқишлари билан даврани «қиздирди» ва болаларнинг дилларига шодон кайфият бахш этди.
Аниматорларнинг қувноқ чиқиши ота-оналар ва болалар ўртасида ҳиссиётлар тўлқинини жўшқинлантирди.
Мафтункор муҳитда совун пуфаги шоулари, байрамона сюрпризлар ва жозибадор фокуслар болаларда унутилмас таассурот қолдирди. Масхарабозлар ва турли эртак қаҳрамонлари билан эсдалик учун якуний фотосурат эса болалар хотирасида узоқ вақт эсда қоларли ҳодиса бўлди. Тадбир якунида, ота-оналар ва болалар истироҳат боғи кўнгилочар аттакционларига бепул кириш имкониятига эга бўлишди.
Болаларни ҳимоя қилиш куни нафақат қизиқарли байрам, кўплаб оилалар истироҳат боғлари ва сершовқин тадбирларда тўпланадиган кун, балки ота-оналарга жажжи болаларнинг фаровонлиги ва бахти катталарга боғлиқлигини эслатувчи ёқимли, севимли байрамдир.

Профсоюз Ташкентского металлургического завода (TMZ) собрал свою большую семью в парке Anhor Lokomotiv и отметил профессиональный праздник День работников горно-металлургической промышленности Республики Узбекистан и Международный день защиты детей.
Семьям металлургов генеральный директор TMZ Зафар Туйчиев пожелал огромного счастья, радости и любви, а всем детям — отличного настроения, весёлых улыбок и беззаботного детства.
Детская вокальная шоу группа «Аладдин» зажгла своим увлекательным выступлением и зарядила радостным настроением. Море эмоций у родителей и детей вызвало весёлое выступление аниматоров.
В волшебной атмосфере прошло шоу мыльных пузырей. Праздничные сюрпризы и увлекательные фокусы оставили незабываемые впечатления у детей, а фото на память с клоунами и различными сказочными персонажами детям запомнятся надолго. В конце праздника родители вместе с детьми бесплатно посетили парк аттракционов.
День защиты детей — это не только весёлый праздник и день, когда множество дружных семей собираются в парках и на шумных мероприятиях, но и добрый, любимый праздник, который напоминает взрослым о том, что именно от них зависит благополучие и счастье следующего поколения.