Тошкентдаги Alfraganus мажмуаси майдонида беш юлдузли Sheraton меҳмонхонаси очилиши режалаштирилмоқда.
Меҳмонхонада 150 та хона, жумладан, президент хоналари жой олиши кутилмоқда. Шунингдек, меҳмонларни 80 та бренд апартаментлар, жамоат жойлари, кўп қаватли ерости автотураргоҳи кутмоқда. Sheraton меҳмонхонасида бир нечта ресторанлар, лобби-бар, VIP-зонаси бўлган лаунж, спа ва бассейн бўлади. Шунингдек, тадбирлар ва банкетлар учун алоҳида майдон ажратилади.
Sheraton йирик халқаро меҳмонхона тармоқларидан бири ҳисобланади. Меҳмонхона йирик Marriot International меҳмонхоналар тармоғининг бир қисми бўлиб, унинг портфелига 120 мамлакатдаги 7300 дан ортиқ меҳмонхоналар киради.
Беш юлдузли меҳмонхона пойтахтнинг марказий ҳудудида, очиқ осмон остидаги йирик савдо марказларидан бири бўлган Alfraganus мажмуасида жойлашган бўлади. ALfraganus лойиҳаси ўзига хос концепцияга эга бўлган янги дам олиш марказидир. Лойиҳа савдо маркази, ресторан ва кафелар, очиқ аквапарк ва йирик ёпиқ оилавий кўнгилочар марказни ўз ичига олади.
Alfraganus ҳудудида жойлашган аквапарк оилавий дам олиш учун тўғри келадиган жой бўлади. Унинг умумий майдони 21 500 кв.м. бўлиб, унда 20 хил турдаги кўнгилочар аттракционлар бўлиши кутилмоқда.
Янги мажмуа Ўзбекистон аҳолиси ва меҳмонлари учун учун ўзига хос дам олиш, бизнес ва харид қилишнинг ноёб нуқтасига айланиши кутилмоқда.

В 2025 году планируется открытие отеля премиум-класса Sheraton.
В отель войдут 150 номеров, которые будут включать президентские люксы. А также гостей ждут 80 брендированных апартаментов, общественные пространства, многоуровневая подземная парковка. Здесь будут работать несколько ресторанов высокой кухни, лобби-бар, представительский лаундж с VIP-зоной, спа и бассейн. Также будет предусмотрена отдельная зона для проведения мероприятий и банкетов.
sheraton, реклама
Sheraton — одна из крупнейших международных сетей отелей. Отель Sheraton входит в состав одной из крупнейших гостиничных сетей Marriott International, портфель которой насчитывает более 7 300 отелей в 120 странах мира.
Пятизвёздочный отель расположится в центральном районе столицы на территории комплекса Alfraganus, который является одним из больших торговых центров под открытым небом. Проект Alfraganus — является новым центром досуга с уникальной концепцией. В проект входят шопинг-центр, рестораны и кафе, открытый аквапарк и большой крытый семейный центр развлечений.
Аквапарк, расположенный на территории Alfraganus, станет отличным местом для семейного времяпровождения. Его общая площадь составляет 21 500 кв. м. с 20 разными аттракционами.
Ожидается, что новый комплекс станет уникальной точкой досуга, бизнеса и шопинга для жителей и гостей Узбекистана.