Ўзбекистон Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директори Акмал Бурханов қайнотаси унга 1,5 миллион долларлик уй совға қилгани ҳақидаги хабарни ёлғон деб атади.
«Бу ёлғон хабар! Шундай бўлса-да, қайнотамга юбориб қўйдим», — дея ёзган Бурханов твитига кулиб турган смайлик қўшиб қўйди.
Тарқалган хабарларда айтилишича, Тошкентдаги икки қаватли уйнинг ертўласи ва лифти бўлиб, унда уч нафар ишчи хизмат қилади.
Апрель ойида Коррупцияга қарши курашиш агентлиги агентлик раҳбарияти томонидан олинган совғалар реестрини эълон қилганди. Унга кўра, шу вақтгача қиймати 14 млн 570 минг сўмлик 8 та совға агентликка ҳадя қилинган. Уларнинг барчасини ташкилот директори Акмал Бурханов қабул қилган. Совғалар айни пайтда агентлик музейида сақланмоқда.

Директор Агентства по противодействию коррупции Узбекистана Акмал Бурханов назвал ложным сообщение о том, что тесть подарил ему дом стоимостью 1,5 млн долларов.
«Это ложное сообщение! Несмотря на это, я переслал его тестю», — написал он в Твиттере, добавив смеющийся смайлик.
агентство по противодействию коррупции, акмал бурханов
В распространённом сообщении говорится, что двухэтажный дом в Ташкенте якобы имеет подвал и лифт, и что его обслуживают три работника.
В апреле Агентство по противодействию коррупции публиковало реестр подарков, полученных руководством ведомства. Общая стоимость восьми сувениров и настенных картин была оценена в 14,57 млн сумов, которые находятся в музее агентства. Это единственный госорган, который раскрыл такой реестр.