7 июль куни Тошкент вилоятининг Қозоғистон билан чегарадош «Ғишткўприк» божхона пости олдида 58 ёшли эркак йўл четида кетаётган эркакка ҳеч қандай сабабсиз пичоқ билан жароҳат етказди. Бу ҳақда Ўзбекистон ИИВ матбуот хизмати хабар берди.
Ҳужум қилган шахс Ш. Э. Сирдарё вилоятида яшаши, жабрланувчи эса 40 ёшда экани ва қорин қисмидан жароҳат олгани аниқланди.
Воқеа содир бўлгач, ҳудудда хизмат олиб бораётган вилоят ИИББ ППХ ходимлари эркакни зарарсизлантириш мақсадида махсус резина таёғини ишлатиб, жисмоний куч қўллаган.
Жароҳатланган фуқаро шифохонага олиб борилган.
Ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 104-моддаси 2-қисми (Қасддан баданга оғир шикаст етказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда. Гумонланувчи фуқаронинг руҳий ҳолати юзасидан психологик экспертиза тайинланган.

7 июля перед таможенным постом «Гишткуприк» в Ташкентском районе на границе с Казахстаном мужчина без какой-либо причины нанёс ножевое ранение прохожему, шедшему по обочине дороги. Об этом сообщила пресс-служба Министерства внутренних дел Узбекистана.
Нападавший оказался 58-летним жителем Сырдарьинской области Ш. Э. Сотрудники ППС ГУВД Ташкентской области потребовали, чтобы мужчина бросил нож, однако тот стал угрожать ножом сотрудникам и другим людям, находящимся поблизости. Правоохранители обезвредили его, применив резиновую дубинку.
40-летнего мужчину, который был ранен, госпитализировали.
В отношении Ш. Э. возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 104 (умышленное тяжкое телесное повреждение) Уголовного кодекса Узбекистана. Назначена психологическая экспертиза для оценки душевного состояния подозреваемого.