Тошкентнинг Яшнобод туманидаги янги кўп қаватли уйлардан бирида 32 ёшли Ольга Леонтьеванинг жасади топилди. Бу ҳақда UzAlert қидирув-қутқарув отряди хабар берди.
Почтачи аёл 24 июль куни манзилларга хатларни тарқатгандан сўнг уйига қайтмаган. 26 июль куни UzAlert унинг йўқолганини эълон қилган.
«Видеокамералар Ольга янги бинолардан лифтга кираётганини қайд этган. Маълум бўлишича, лифт энг юқори қаватда қолиб кетган. Бу уйларда кўп одам яшамаслиги сабабли лифт носозлиги бўйича ҳеч ким мурожаат қилмаган ва Ольга ичкарида қолиб кетган. Бугун тунда у топилди», — дея хабар берди UzAlert фаоллари.
Хабарларга кўра, Леонтьевадан 6 ёшли бола етим қолди.
Ўзбекистон Бош прокуратураси аёлнинг ўлими ҳолатлари ва сабабларини ўрганаётганини маълум қилди.
Фавқулодда вазиятлар вазирлиги матбуот хизмати «Газета.uz»га уларга ушбу ҳодиса ҳақида хабар берилмаганини билдирди. Таъкидланишича, кўплаб лифтларда мобил алоқа узилиб қолган, шунинг учун бу вақтда ҳеч кимга қўнғироқ қила олмай қолиш мумкин.

В одном из новых многоэтажных домов в Мирзо-Улугбекском районе Ташкента было обнаружено тело 32-летней Ольги Леонтьевой. Об этом сообщил поисково-спасательный отряд UzAlert.
24 июля женщина, работавшая почтальоном, после разноса писем по адресам не вернулась домой. 26 июля UzAlert объявил о её пропаже.
«Видеокамеры зафиксировали Ольгу заходящей в лифт из одной новостроек. Как оказалось, лифт застрял на последнем этаже. Так как дом не полностью населён жильцами, на неисправность лифта никто не отреагировал, и Ольга осталась внутри.‌ Сегодня ночью она была обнаружена», — сообщили активисты UzAlert.
Сообщается, у Леонтьевой остался шестилетний ребёнок.
В Генеральной прокуратуре Узбекистана заявили, что изучают обстоятельства и причины смерти женщины.
В пресс-службе МЧС «Газете.uz» сообщили, что к ним не поступало сообщения о данном происшествии. В ведомстве отметили, что во многих лифтах мобильная связь обрывается, из-за чего может отсутствовать возможность кому-либо позвонить.