UzAuto Motors Cobalt, Lacetti ва Damas учун шартнома тузиш қайта тиклаганидан бир куни ўтиб, жараённи тўхтатди.
4 август куни соат 17:30 да компания автомобиллар учун шартномалар чиқариш қайта тиклангани ва янги конфигурациялар жорий этилганини, 5 август куни соат 15:57 да эса 2023 йил учун қўшимча партияга тўлиқ шартнома тузилганини маълум қилди.
Бир суткадан камроқ вақт ичида ушбу транспорт воситаларини харид қилиш бўйича 50 мингдан ортиқ шартнома тузилган.
«Шартномаларнинг бир қисми бўйича тўлов ўз вақтида, 7 календарь кундан кейин амалга оширилмаса, ушбу шартномалар яна қайта контрактация учун очиқ бўлади», — дейилади хабарда.
Эслатиб ўтамиз, автомобилларни чиқариш вақтини қисқартириш мақсадида компанияда ишлаб чиқариш жадвалига мувофиқ сотиш тизими жорий этилмоқда. Компания матбуот хизматининг «Газета.uz»га аниқлик киритишича, йил охиригача ишлаб чиқарилиши режалаштирилган автомобиллар сони бўйича шартномалар тузилади, яъни «2024 йилгача кутиш даврига ўтишлар бўлмайди».
Жума куни шартнома очилишидан бир неча соат ўтгач, фойдаланувчилар сайтда ва иловада шартномалар йўқлигини хабар қилишди. Харидорларнинг таъкидлашича, шартнома тузиш учун узун навбатлар пайдо бўлган дилерлик марказлари классик оқ ва қора ранглар ўрнига тўқ кўк ва жигарранг каби ранглардаги машиналарни таклиф қилган.

Компания UzAuto Motors завершила приём заявок на Cobalt, Lacetti и Damas через день после открытия контрактации.
4 августа в 17:30 автопроизводитель сообщил о возобновлении выдачи контрактов на автомобили и представил новые комплектации, 5 августа в 15:57 компания заявила, что дополнительная партия на 2023 год была полностью законтрактована.
Менее чем за сутки заключено более 50 тысяч контрактов на приобретение данных автомобилей.
«Дополнительно сообщаем, что спустя 7 календарных дней часть контрактов, не оплаченных в срок, будет вновь доступна для контрактации», — говорится в сообщении.
Напомним, для сокращения сроков выдачи автомобилей компания внедряет систему продаж согласно графику производства. В пресс-службе компании уточнили «Газете.uz», что контракты будут выдаваться на то число машин, которые запланированы к производству до конца года, то есть «не будет переходов к срокам ожидания на 2024 год».
Спустя несколько часов после открытия контрактации в пятницу пользователи сообщили, что договоров на сайте и в приложении нет. Кроме того, клиенты заявили, что дилерские центры, где образовались большие очереди, чтобы заключить договор, предлагают новые комплектации с новыми цветами вместо классических белых и чёрных цветов.