Пойтахтдаги «Ўзбекистон» халқаро анжуманлар саройида Марказий ва Жанубий Осиё мамлакатлари бош штаб бошлиқларининг конференцияси бўлиб ўтди, деб хабар бермоқда «Газета.uz»га Мудофаа вазирлиги матбуот хизмати.
Унда Ўзбекистон, АҚШ, Покистон, Туркманистон, Қозоғистон, Қирғизистон ва Тожикистон мудофаа вазирликлари делегациялари иштирок этди.
Тадбирни Ўзбекистон мудофаа вазири Баҳодир Қурбонов ва АҚШ Қуролли кучлари марказий қўмондонлиги қўмондони Майкл Курилла очиб берди.
Конференция доирасида минтақавий хавфсизлик, терроризмга қарши кураш, гуманитар ёрдам ва минтақавий барқарорлик каби масалалар кўриб чиқилди.

Во Дворце международных форумов «Узбекистан» в Ташкенте прошла конференция начальников генеральных штабов стран Центральной и Южной Азии, сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Министерства обороны Узбекистана.
В нем приняли участие делегации министерств обороны Узбекистана, США, Пакистана, Туркменистана, Казахстана, Кыргызстана и Таджикистана.
Конференцию открыли министр обороны Узбекистана Баходир Курбанов и глава Центрального командования Вооружённых сил США Майкл Курилла.
В рамках конференции обсуждались такие вопросы, как региональная безопасность и стабильность, борьба с терроризмом и гуманитарная помощь, отметили в Минобороны.