Ўзбекистон терма жамоаси ярим ҳимоячиси жамоа билан бир йиллик шартнома имзолади. Машарипов 10-рақамда тўп суради.
Янги мавсумдаги бешта ўйиндан сўнг Пансеррайкос олти очко билан турнир жадвалида 8-ўринда, биринчи ўринда эса «Олимпиакос» (16 очко) кетмоқда.
Жалолиддин Машарипов 2021—2023 йилларда ҳозирда ҳозирда Португалия терма жамоаси ҳужумчиси Криштиану Роналду ўйнайдиган Саудия Арабистонининг «Ан-Наср» клубида тўп сурган. Ўзбекистонлик футболчи ушбу клубда 68 та ўйинда майдонга тушиб, 5 та гол урди ва 17 та голли узатмани амалга оширди. Август ойида томонлар шартномани бекор қилишга қарор қилди, шундан сўнг футболчи эркин агентга айланди.
Бунгача у Тошкентнинг «Пахтакор» ва «Локомотив» клубларида жами 200 дан ортиқ ўйин ўтказиб, 42 та гол урган, 60 та голга ассистентлик қилган ва 5 марта Ўзбекистон чемпионлиги ҳамда 2 марта Ўзбекистон кубогини қўлга киритган.
2020 йилда у Осиё чемпионлар лигасининг энг яхши ярим ҳимоячиси, шунингдек, Ўзбекистоннинг энг яхши футболчиси сифатида эътироф этилди.

Футболист Жалолиддин Машарипов перешёл в футбольный клуб «Пансерраикос» из высшей лиги чемпионата Греции, сообщила пресс-служба клуба.
Полузащитник сборной Узбекистана подписал с командой контракт на один год. Машарипов будет выступать под номером 10.
После пяти матчей в новом сезоне «Пансерраикос» с шестью очками идёт на 8-м месте в турнирной таблице, на первом — «Олимпиакос» (16 очков).
С 2021 по 2023 год Жалолиддин Машарипов выступал за клуб «Аль-Наср» Саудовской Аравии, где сейчас выступает нападающий сборной Португалии Криштиану Роналду. Узбекистанец провёл в этом клубе 68 матчей, забил 5 голов и отдал 17 голевых передач. В августе стороны приняли решение о расторжении договора, после чего футболист стал свободным агентом.
До этого он выступал в ташкентском «Пахтакоре» и «Локомотиве», проведя в общей сложности более 200 матчей, забил 42 гола, оформил 60 голевых передач и выиграл 5 чемпионатов Узбекистана и 2 кубка Узбекистана.
В 2020 году он был признан лучшим полузащитником Лиги чемпионов Азии, а также лучшим футболистом Узбекистана.