Хитойлик инвесторлар Андижон вилоятидаги 4 гектар майдонда ёпиқ муз курортини ташкил этишни режалаштирмоқда, деб хабар қилди вилоят ҳокимлиги матбуот хизмати. Лойиҳада иштирок этадиган компания ёки компаниялар номи кўрсатилмаган.
12 октябрь куни вилоят ҳокими Шуҳрат Абдураҳмонов инвесторлар билан учрашувда туризм соҳасини ривожлантириш ва хорижлик сайёҳларни жалб этиш мақсадида ишлаб чиқилаётгани хабар қилинган объект қурилиши лойиҳасини муҳокама қилди.
365 кун ишлаш қувватига мўлжалланган мажмуанинг қиймати 12 миллион долларга баҳоланмоқда. Унинг ҳудудида 500 та машинага мўлжалланган автотураргоҳ, спорт майдончалари, кинотеатр, ресторан ва бошқа объектлар бўлади.
Ҳокимлик вакиллари хитойлик инвесторларга лойиҳани Хонобод шаҳрида амалга ошириш учун жой ажратишни таклиф қилди. Улар вилоят ҳокими ўринбосари ҳамроҳлигида ушбу масканга ташриф буюриб, уни кўздан кечирди.

Инвесторы из Китая планируют создать крытый ледовый курорт площадью 4 га в Андижанской области, сообщила пресс-служба областной администрации. Название компании или компаний, которые будут участвовать в проекте, не уточняется.
12 октября хоким области Шухрат Абдурахманов на встрече с инвесторами обсудил проект строительства объекта, который, как сообщается, разрабатывается с целью развития сферы туризма и привлечения иностранных туристов.
андижанская область, китай, ледовый комплекс, ханабад, шухрат абдурахманов
Стоимость комплекса, который планируется сделать круглогодичным, оценивается в 12 млн долларов США. На его территории расположатся стоянка на 500 автомобилей, спортивные площадки, кинотеатр, ресторан и другие объекты.
Представители хокимията предложили китайским инвесторам площадку для реализации проекта в Ханабаде. Они в сопровождении заместителя хокима области посетили это место и осмотрели его.