3 ноябрь куни Тошкентда «III Тошкент Аксилкоррупция форуми» доирасида Ўзбекистонда коррупцияга қарши курашишда фаол иштирок этаётганлар ҳам тақдирланди.
Мукофотларни суратлардаги кетма-кетлик бўйича БМТнинг Наркотиклар ва жиноятчилик бўйича бошқармасининг Марказий Осиёдаги минтақавий ваколатхонаси раҳбари Ашита Миттал, Коррупцияга қарши курашиш агентлиги директори Акмал Бурханов, Европа Иттифоқининг Ўзбекистондаги делегацияси раҳбари Шарлотта Адриан, Германия халқаро агентлиги (GIZ)нинг Ўзбекистондаги ваколатхонаси раҳбари Йоахим Фритц ҳамда АҚШнинг Ўзбекистондаги элчиси Жонатан Хеник топширди.
Коррупцияга қарши курашишда фаол иштирок этаётган ОАВ сифатида «Газета.uz» таҳририяти эътироф этилди ва эсдалик совғалари билан тақдирланди.
Коррупцияга қарши курашишга ҳисса қўшаётган энг фаол журналист сифатида Аблай Камалов тақдирланди.
Аблай Камалов. Фото: Коррупцияга қарши курашиш агентлиги матбуот хизмати.
«Комплаенс-назорат» тизимини самарали жорий этган ташкилот номинацияси эса «Ўзбекистон саноат — қурилиш банки» АТБга насиб этди.
Фаолият очиқлиги ва шаффофлигини таъминлашдаги саъй-ҳаракатлари учун номинациясига Кадастр агентлиги лойиқ кўрилди.
Коррупцияга қарши курашиш бўйича энг фаол ҳудудий кенгаш номинацияси билан Бухоро вилоят ҳудудий кенгаши тақдирланади.

Активных участников борьбы с коррупцией в Узбекистане наградили в рамках III Ташкентского антикоррупционного форума 3 ноября.
Награды вручали глава регионального офиса Управления ООН по наркотикам и преступности в Центральной Азии Ашита Миттал, директор Агентства по противодействию коррупции Акмал Бурханов, посол Делегации Европейского союза в Узбекистане Шарлотта Адриан, глава представительства в Узбекистане немецкого агентства GIZ Йоахим Фритц и посол США в Узбекистане Джонатан Хеник.
Редакцию «Газеты.uz» признали средством массовой информации, активно участвующим в борьбе с коррупцией.
агентство по противодействию коррупции
В номинации организации, эффективно внедрившей систему комплаенс-контроля, награду получил «Узпромстройбанк».
За усилия по обеспечению открытости и прозрачности деятельности награждено Агентство по кадастру.
Бухарский областной кенгаш победил в номинации «Самый активный в борьбе с коррупцией областной кенгаш».