19 ноябрь куни бош вазир Абдулла Арипов бошчилигидаги Ўзбекистон Вазирлар Маҳкамаси ходимлари Тошкент вилояти Бўстонлиқ туманида кузги кўчат экиш мавсумида иштирок этди, деб хабар берди бош вазир матбуот котиби Бекзод Ҳидоятов.
Унга кўра, «Яшил макон» лойиҳаси доирасида бодом, садақайрағоч, эман, қрим қарағайи сингари мевали ва манзарали дарахт кўчатлари экилди.
Президент ташаббуси билан 2021 йил ноябрь ойидан бошлаб ҳар йили 200 миллион туп дарахт экиш лойиҳаси амалга оширилмоқда. 25 октябрдан 1 декабргача давом этадиган жорий куз мавсумида 85 миллион туп кўчат экиш режалаштирилган. Шавкат Мирзиёев шанба куни Тошкент шаҳридаги маҳаллалардан бирига кўчат ўтқазди.

Сотрудники Кабинета министров Узбекистана во главе с премьер-министром Абдуллой Ариповым 19 ноября посадили осенние деревья в Бостанлыкском районе Ташкентской области, сообщил пресс-секретарь премьера Бекзод Хидоятов.
По его словам, в рамках проекта «Яшил макон» посажены саженцы плодовых и декоративных деревьев, включая миндаль, вяз Андросова, дуб и крымскую сосну.
Проект по ежегодной посадке 200 миллионов деревьев реализуется по инициативе президента с ноября 2021 года. В нынешнем осеннем сезоне, который продлится с 25 октября до 1 декабря, планируется высадить 85 миллионов саженцев. В субботу Шавкат Мирзиёев посадил саженцы в одной из махаллей Ташкента.