Футбол бўйича Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси 17 ёшгача бўлган футболчилар ўртасидаги Жаҳон чемпионати 1/8 финалида Англия терма жамоасини мағлуб этди. 22 ноябрь куни Индонезияда бўлиб ўтган учрашув 2:1 ҳисобида якунланди.
Ҳисоб 4-дақиқадаёқ очилди. Ўзбекистон терма жамоаси майдон марказида тўпни эгаллаб олиб, ярим ҳимоячи Оллоберган Каримов жарима майдончаси ичига узатма берди, пасни қабул қилиб олган Лазизбек Мирзаевнинг дарвозага йўллаган зарбасини Англия терма жамоаси дарвозабони қайтарди, лекин якунда ҳужумчи Амирбек Саидов тўпни бош билан дарвозага жойлаб қўйди. Бу Саидовнинг ушбу турнирдаги тўртинчи голи бўлди.
Инглизлар 35-дақиқада ҳисобни тенглаштирди — ҳужумчи Жоэль Ндала жамоасининг қарши ҳужумини голга айлантирди.
67-дақиқага келиб жарима зарбасини Лазизбек Мирзаев аниқ амалга оширди. У киритган тўп ғалаба голи бўлди ва Ўзбекистонни жаҳон чемпионатининг чорак финалига олиб чиқди. Шу тариқа, ўсмирлар терма жамоаси тарихдаги энг яхши натижани такрорлади. Ўшанда ўсмирлар 2011 йилги жаҳон чемпионатининг чорак финалига чиққанди.

Юношеская сборная Узбекистана по футболу в 1/8 финала чемпионата мира среди игроков до 17 лет победила команду Англии. Матч, прошедший 22 ноября в Индонезии, завершился со счётом 2:1.
Счёт был открыт уже на 4-й минуте. Узбекистанцы отобрали мяч в центре поля, полузащитник Оллоберган Каримов выполнил проникающий пас в штрафную, удар Лазизбека Мирзаева отразил вратарь Англии, но нападающий Амирбек Саидов переправил мяч в ворота на добивании. Это четвёртый гол Саидова на этом турнире.
Англичане сравняли счёт на 35-й минуте — нападающий Жоэль Ндала точно реализовал контратаку команды.
На 67-й минуте Лазизбек Мирзаев точно реализовал штрафной удар. Его гол стал победным и вывел Узбекистан в четвертьфинал чемпионата мира. Таким образом, юношеская национальная команда повторила лучший результат в своей истории, когда выходила в четвертьфинал ЧМ в 2011 году.
В концовке встречи главный тренер узбекистанцев Жамолиддин Рахматуллаев получил красную карточку за то, что с бровки выбил ногой мяч, помешав англичанам быстро ввести его в игру с аута. Это действие произошло на последней минуте компенсированного времени. После этого судья завершил игру не на 109-й минуте, а на 114-й минуте.