Ҳуқуқ-тартибот идоралари коррупцияга қарши курашиш доирасида Тошкент вилояти Бекобод тумани ҳокими Шуҳрат Мирзаевни қўлга олди, деб хабар берди «Газета.uz»га унинг манбаси.
Ҳоким маблағларни ўзлаштирганликда гумон қилинмоқда. Унга нисбатан қамоққа олиш тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланган.
Шуҳрат Мирзаев 7 август куни Бекобод туманига ҳоким бўлганди. Ушбу лавозимга тайинлангунга қадар «Қишлоқ қурилиш банк» Бухгалтерия ҳисоби ва ҳисоботи департаменти бошлиғининг ўринбосари вазифасида ишлаган.
Собиқ ҳоким охирги ҳужжатни 15 декабрда имзолаган. Эътиборлиси, ҳужжатларда у ҳоким вазифасини бажарувчи сифатида кўрсатилган.
Эслатиб ўтамиз, аввалроқ собиқ қишлоқ хўжалиги вазири Азиз Воитов ва Солиқ қўмитасининг бир қатор масъул ходимлари ҳибсга олингани ҳақида хабарлар берилганди.

Правоохранительные органы в рамках кампании борьбы с коррупцией задержали хокима Бекабадского района Ташкентской области Шухрата Мирзаева, сообщил «Газете.uz» источник.
Он подозревается в хищении средств. К нему применена мера пресечения в виде заключения под стражу.
Шухрат Мирзаев стал хокимом Бекабадского района 7 августа. До назначения работал заместителем начальника департамента «Кишлок курилиш банка» по бухгалтерскому учёту и отчетности.
Последний документ в качестве хокима он подписал 15 декабря. Примечательно, что в документах он указан как исполняющий обязанности хокима.
Ранее мы сообщали о задержании бывшего министра сельского хозяйства Азиза Воитова и ряда руководящих сотрудников Налогового комитета.