Президентнинг 9 январдаги қарори билан Дилшод Турсункулович Ахмедов инвестициялар, саноат ва савдо вазирининг ўринбосари этиб тайинланди. Маълумотни «Газета.uz»га ИССВ тасдиқлади.
Тайинловга қадар у 2021 йил январь ойидан буён «Ўзметкомбинат» АЖ бошқаруви раисининг биринчи ўринбосари — ижрочи директор лавозимида ишлаб келган.
Дилшод Ахмедов (1972 йилда туғилган) — И.М.Губкин номидаги Россия давлат нефт ва газ университети битирувчиси. Москвадаги «Сколково» бошқарув мактабида ўқиган. Ўзбекистон ва Россияда ишлаб чиқаришни ташкил этиш ҳамда саноат корхоналари активларини бошқариш тажрибасига эга.

Постановлением президента от 9 января Дилшод Турсункулович Ахмедов назначен заместителем министра инвестиций, промышленности и торговли Узбекистана. Информацию «Газете.uz» подтвердили в МИПТ.
До этого с января 2021 года он работал первым заместителем председателя правления — исполнительным директором Узбекского металлургического комбината.
Дилшод Ахмедов (1972 г. р.) — выпускник Российского государственного университета нефти и газа имени И. М. Губкина. Обучался в Московской школе управления «Сколково». Имеет опыт работы по организации производства и управлению активами промышленных предприятий в Узбекистане и России.