Хоразм вилоятида Самарқанддан Урганчга цемент олиб кетаётган юк машинасидан 9 килограмм 754 грамм опий моддаси топилди, деб хабар қилди ДХХ матбуот хизмати.
Гиёҳвандлик моддаси 10 дона ўрамга қадоқланиб, цемент қопларига яширилган. Тезкор тадбир Давлат хавфсизлик хизмати томонидан Божхона қўмитаси билан ҳамкорликда ўтказилди.
Суриштирув ишлари давомида ушбу моддалар Самарқанд вилояти Ургут туманида яшовчи 53 ёшли фуқаро буюртмаси билан етказиб берилаётгани аниқланди. У илгари гиёҳванд моддалар савдоси билан боғлиқ жиноятлари учун уч марта судланган.

В Хорезмской области в грузовике, перевозившем цемент из Самарканда в Ургенч, было обнаружено 9 кг 754 г опия, сообщила в четверг пресс-служба СГБ Узбекистана.
Наркотик был расфасован в 10 упаковок, сокрытых в мешках с цементом. Оперативное мероприятие было проведено Службой государственной безопасности совместно с Таможенным комитетом.
В ходе следствия было установлено, что перевозку груза заказал 53-летний житель Ургутского района Самаркандской области. Он был ранее трижды судим по преступлениям, связанным с торговлей наркотиками.