9 февраль куни Тошкент шаҳри Юнусобод туманидаги собиқ «Пойтахт» бизнес марказининг реконструкция ишлари олиб борилаётган биносида ёнғин содир бўлди. Бу ҳақда ФВВ матбуот хизмати хабар берди.
Вазирликка кўра, соат 11:40 да Шароф Рашидов кўчасида жойлашган бинода қурилиш материаллари ёнаётгани тўғрисида ФВБга хабар тушган.
Шунга кўра 4 та ёнғин-қутқарув экипажи соат 3 дақиқада воқеа жойига етиб борган, ёнғин соат 11:51 да ўчирилган.
Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган ва ҳалок бўлганлар йўқ, дейилади хабарда. Ёнғин сабаби ва моддий зарар миқдори аниқланмоқда.

Министерство по чрезвычайным ситуациям прокомментировало информацию о пожаре в здании бывшего бизнес-центра «Пойтахт» в Юнусабадском районе Ташкента, где ведётся реконструкция. Многочисленные видео с клубами чёрного дыма, виднеющимися издалека в центре города, распространились ранее в сети.
В 11:40 пятницы, 9 февраля, в управление по ЧС поступило сообщение о возгорании строительных материалов в здании, расположенном по улице Шарафа Рашидова.
На место выехали четыре пожарно-спасательных расчёта, они прибыли на место происшествия в 11:43 и потушили пожар в 11:51.